Gündem Haberleri

  #sabahkahvesi: Bugün başlarken bilmeniz gerekenler – 01.04.2016

  Hürriyet Haber
  01.04.2016 - 01:26 | Son Güncelleme:

  Günün haberlerini Ertuğrul Özkök seçti...

  Kimi gittiği yeri mutlu eder, kimi terk ettiği yeri. - Oscar Wilde

  GÜNÜN FOTOĞRAFI

  #sabahkahvesi: Bugün başlarken bilmeniz gerekenler – 01.04.2016

  Adliye’de duygusal anlar: Bir yıl önce DHKP-C’li teröristlerce odasında rehin alındıktan sonra şehit edilen Savcı Mehmet Selim Kiraz, hem mezarı başında, hem de adliyede, tüm Adliye personeli tarafından anıldı.

  ERTUĞRUL ÖZKÖK'ÜN LİSTESİNDEN GÜNÜN ŞARKISI

  Alessandra Amoroso-Senza nuvole öğesini dinlemek için aşağıdaki bağlantıya tıkla:

   GÜNÜN HABERLERİ

  #sabahkahvesi: Bugün başlarken bilmeniz gerekenler – 01.04.2016
   Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök günün haberlerini sizin için seçti:

   1) Bu kez durum farklı, Ordu darbe söylentilerinden rahatsız! Genelkurmay Başkanlığı bazı kuvvetlerde etkin olduğu öne sürülen paralel yapı mensuplarının darbe yapacağı söylentilerine karşı açıklama yaptı, “söz konusu olamaz” dedi:

  Genelkurmaydan darbe iddialarına yanıtGenelkurmay'dan darbe iddialarına yanıt

  2) Felaket yüzlerce, binlerce yıl sonra değil, çok yakında, bugün doğan çocukların hayat süreleri içinde! ABD’li bilim insanları, küresel ısınmanın önümüzdeki yüz yıl içinde deniz seviyesini 150-180 cm yükseltebileceğini ortaya koydu:

  Sular yükseliyorSular yükseliyor

  3- Evet bugün uçuyoruz, internet hızımızı 10 katına çıkaracak 4,5G’li günlerimiz başladı. Ancak bu hızın faturalarımızı da aynı hızla yükseltebileceğini yeni yeni duyuyoruz. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım “Cepleri yakabilir” derken, operatörler önlem aldıklarını söylüyor. Kimin haklı çıkacağını, faturaları elimize aldığımızda göreceğiz:

  4.5G dönemi bu gece başladı4.5G dönemi bu gece başladı

  GÜNÜN KÖŞE YAZILARI

  1) İsmet Berkan ÖSYM’yle ilgili basit bir hesap yapmış… Sınava girenlerin dörtte biri, yani 500 bin kişi, 10 üzerinden 3.6 bile alamamış. “Eğitimde dibe vurduk ve oradan çıkamıyoruz” diyor, düşündürücü verilerle dolu yazısında:

  Eğitimde dibe vurduk, oradan çıkamıyoruzEğitimde dibe vurduk, oradan çıkamıyoruz

  2) “4. Sanayi Devrimi bizim için hayal mi?” Bu sorunun cevabını merak ediyorsanız, bugün Gila Benmayor’un yazısına bir göz atmanız lazım:

  4. Sanayi devrimi bizim için hayal mi4. Sanayi devrimi bizim için hayal mi?

  3) Nilgün T. Gümüş, Belçika’daki terör saldırılarına ve ardından yaşanan gelişmelere, ülkenin tarihi, idari ve demografik yapısı, polis teşkilatlanması gibi özelliklerinden bakıyor, “Tek hatalı o memur mu?” diye soruyor:

  Tek hatalı o memur muTek hatalı o memur mu

  LATİF DEMİRCİ ÇİZİYOR

  #sabahkahvesi: Bugün başlarken bilmeniz gerekenler – 01.04.2016

   BUGÜN NELER OLACAK

   - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Washington Convention Center'de düzenlenecek Nükleer Güvenlik Zirvesi'ne katılacak, zirvenin açılış ve ikinci oturumu ile çalışma yemeğinde bulunacak Erdoğan, aile fotoğrafı çekiminde yer alacak.

  - Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda ile görüşecek Erdoğan, Japonya Başbakanı Shinzo Abe ve Pakistan Başbakanı Navaz Şerif'i kabul edecek, ABD'li kanaat önderleriyle Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği konutunda düzenlenecek yemekte bir araya gelecek.  

  - TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, 25 yaşa kadar genel sağlık sigortası primlerinin silinmesi, 15 bin polis ve 2 bin 610 Sosyal Güvenlik Kurumu denetmeni alınması, zorunlu trafik sigortası, "Kanal İstanbul", terörizmin finansmanıyla ilgili konularda düzenlemeler içeren "Torba kanun" tasarısının görüşmelerine devam edilecek.  

  - Basketbolda THY Avrupa Ligi Top 16 turu E Grubu 13. haftasında iki Türk takımı Fenerbahçe ile Anadolu Efes, Ülker Sports Arena'da karşılaşacak.  

  SABAH SAATLERİNDE PİYASALAR

  #sabahkahvesi: Bugün başlarken bilmeniz gerekenler – 01.04.2016

  HAVA TAHMİNİ

  #sabahkahvesi: Bugün başlarken bilmeniz gerekenler – 01.04.2016

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı