Ege Haberleri

  Günde iki kez toplanıyor

  Hürriyet Haber
  02.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  BORNOVA Belediyesi tarafından yapılan açıklamada ilçedeki her sokaktan günde iki kez çöp toplandığı, sıcak yaz aylarında çevreye kötü koku yayılmasını önlemek için titiz davranıldığı belirtildi


  Her sokaktan günde en az iki kez çöp toplayan, kurduğu “Alo çöp hattı” ile günün her saati arayan yurttaşlara ilave hizmet götüren Bornova Belediyesi hijyene de büyük önem veriyor. Bornova Belediyesi Temizlik İşleri Şantiyesi'ne 3 adet çöp kamyonu dezenfekte makinesi alındı. Çöp kamyonları ve konteynırlar düzenli olarak yıkanarak sıcaklarda kötü koku yaymalarının önüne geçiliyor. “Alo çöp” hattının 479 22 23-388 10 45 numaralarını arayanların hem çöpleri alınıyor hem de istemeleri durumunda evlerinin önündeki konteynırları yıkanarak temizleniyor.
  Bornova'da çöp toplama hizmeti veren 65 çöp arabası ve 4 süpürge aracının hijyeni özel dezenfekte makineleri ile sağlanıyor. Temizlik İşleri Şantiyesi'nde kamyonlar kaynar suyla dezenfekte ediliyor. Bornova Belediyesi ayrıca mahallelerde eskiyen, yıpranan konteynırları da düzenli olarak yenileriyle değiştiriyor. İlçede bulunan 9 bin konteynıra 500 adet daha ekleyen Bornova Belediyesi her gün 70 konteynırı da yıkayarak temizliyor.

  İlçede bulunan çöp kamyonları ve konteynırları yapılan hizmetlerin afişleriyle giydiren Bornova Belediyesi, fiziki, sosyal, kültürel hizmetlerini duyuruyor. Belediye “bir kap su koyun” afişiyle de yaz günlerinde sokak hayvanlarının susuz kalmaması için bilinçlendirme çalışmasını sürdürüyor. Bazı çöp kamyonları ve konteynırlarının üzerinde bulunan “kapınızın önüne bir kap su koyun” afişi, vatandaşların yaz günlerinde suya muhtaç sokak hayvanlarını unutmamasını sağlıyor.

  Sağlık konusunun kendileri için birinci derecede önem taşıdığını ifade eden Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, “Temiz bir Bornova için var gücümüzle çalışıyoruz. Ama asıl temizlik kirletmemekten geçer. Bu nedenle çöp konteynırlarımızı ve kamyonlarımızı belediye hizmetlerimizin afişleriyle donattık. Temizlik İşleri Müdürlüğümüze aldığımız 2 adet dezenfekte makinesiyle çöp toplayan araçlarımızın da temiz kokmasını ve hijyenik olmasını sağlıyoruz. Bornova’da yaşayan herkes önce kendi evinin önünü, kendi sokağını temiz tuttuğu sürece ilçemiz daha temiz bir hale gelir. Belediyemizin temizlik ekipleri 7 gün 24 saat boyunca Bornovamız için çalışıyorlar. Ben de kentte yaşayan yurttaşlarımızı kentin sakini değil sahibi olmaya ve herkesi kendi evinin önünü, sokağını temiz tutmaya çağırıyorum” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı