Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Günde 10 saat savaş oyunu oynuyorlar

  Selçuk YAŞAR/İSTANBUL
  10.10.2005 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Dünyada sayıları çığ gibi büyüyen bilgisayar oyunu tutkunları için son 5 yıldır uluslararası turnuvalar düzenleniyor. Finali, kasım ayında 70 ülkeden 700 katılımcı ile Singapur’da gerçekleştirilecek olan ‘World Cyber Games’ de(WCG) bunlardan biri. WCG’nin savaş içerikli oyun olan ‘Counter Strike’ dalında Türkiye finaline yükselen ‘Bosphorus Underground’ takımının kaptanı Abdülkerim Özgen, 5 takım üyesinin internette tanıştığını ve turnuva için bir araya geldiğini söyledi. Özgen, ‘Aramızda günde 10 saat oyun oynayarak antrenman yapan var. Fakat ben, babam karşı olduğu için ondan gizli 2-3 saat oynayabiliyorum’ diye konuşuyor.

  Bilgisayar teknolojileri programlama bölümü öğrencisi olan Abdülkerim Özgen (Takma adı:Hero, Takım Kaptanı, 18), 2 senedir ‘Counter Strike’ oynadığını belirtti. Özgen, ‘Bilgisayar benim hobim. Nasıl bisiklete binmek bir hobiyse bu da bir hobi. Kız arkadaşıma vakit ayırmaktansa bilgisayar oynamayı tercih ettiğim için kız arkadaşımla ayrıldık’ diye konuştu.

  Her gün bilgisayar başında en az 3 saat geçirdiğini belirten Ahmet Şükrü Abbasoğlu (Takma adı: İmperial, Üye, 17) da bu sürenin tatil günlerinde 8-10 saate kadar çıktığını söyledi. Bilgisayar oynamasının derslerini etkilemediğini belirten Abbasoğlu, ‘Bilgisayar mühendisliği bölümü hazırlık sınıfındayım. Derslerimi okulda tamamlıyorum. Evde de bilgisayar başına geçip sadece Counter Strike oynuyorum’ dedi.

  BİZ ASOSYAL DEĞİLİZ

  WCG Türkiye finaline Denizli’den katılan Mertcan Aydın (Takma adı: Wonky, Üye, 16) ise, takım arkadaşları ile internette tanıştığını ve onlarla ilk defa WCG turnuvasında karşılaştığını söyledi. Bilgisayar oyunu ile vakit geçirenlerin asosyal olduklarının zannedildiğini belirten Aydın, ‘Biz asosyal değiliz. Bu turnuvalar aracılığı ile birçok kişiyle tanışıp, arkadaş oluyoruz’ diye konuştu.
  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı