ADIYAMAN HABERLERİ

Günay, Sümeyye Erdoğan’a Sahip Çıktı

IHA
27.08.2015 - 16:08Son Güncelleme :

ADIYAMAN GENÇ KUŞAK GİRİXİMCİ KADINLAR VE İSTAHDAM DERNEĞİ BAŞKANI BİRSEN GÜNAY, SÜMEYYE ERDOĞAN'A SAHİP ÇIKTI

IHA

Adıyaman Genç Kuşak Girişimci Kadınlar ve İstihdam Derneği Başkanı Birsen Günay, sosyal medya üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan hakkındaki iddiaları kınadı.
Adıyaman Genç Kuşak Girişimci Kadınlar ve İstihdam Derneği Başkanı Birsen Günay, CHP Milletvekili Mahmut Tanal’ın Lazika İslam Emirliği tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan’a sosyal medya üzerinden yapılan çirkin ve ahlaksız saldırıları şiddetle kınadığını söyledi.
Birsen Günay açıklamasında, “Sümeyye Erdoğan üzerinden yine cinsiyetçiliğin en ahlaksız hali yürürlüğe sokulmuştur. Bir kadının haysiyetine dil uzatmak ne kadar da kolay bir hal almıştır. Atılan iftira ve yalanlarla saldıranlar artık ahlaksızlığın, edepsizliğin ve alçaklığın zirve noktasına ulaşmış noktadadırlar. Bu iftirayı atanların içinde bulunduğu durum çaresizliğin ve bağnazlığın geldiği vahim bir noktadır. Sümeyye Erdoğan’a yapılan; İnsanlıktan nasibini alamayanların, insanca yaşayanlara karşı kullandığı en çirkin silah; İftira olmuştur ki; Hz Ayşe’ye ahlaksızca iftira atan o kirli zihniyetin kalıntıları, Sümeyye Erdoğan’a da aynı şekilde saldırıyor. Bu sadece basit bir iftira, karalama ve müptezellik değil ahlaksızlıktır. ‘İnsanda bozuk olunca maya; ne ar tanır, ne de haya’ diyen Hz Mevlana’nın bu sözü insan olanlar için ibretliktir.
Sayın Sümeyye Erdoğan hakkında iğrenç iddiaları yayan ve bu çirkinliğe sosyal medyada paylaşarak destek veren tüm çevreleri kınıyoruz. Saldırıyı tüm kadınlara yapılmış olarak kabul edip tüm duyarlı insanları kadın haklarına saygılı olmaya, kadına kadınca değer veren kavramlarla ve söylemlerle dil kullanmaya, ahlak ve erdem kavramlarına sahip çıkmaya davet ediyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden Günay, Sümeyye Erdoğan’a Sahip Çıktı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ağustos 2015 tarihinde saat 16 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Günay, Sümeyye Erdoğan’a Sahip Çıktı haberi güncellenecektir.

ADIYAMAN NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  05:43
 • Guneş
  07:26
 • Öğle
  12:31
 • İkindi
  15:01
 • Akşam
  17:16
 • Yatsı
  18:48
Sayfa Başı