Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Günay: Kurultay'daki saldırılar acı verdi

  Hürriyet Haber
  04 Temmuz 2001 - 00:00Son Güncelleme : 04 Temmuz 2001 - 00:01


  CHP'nin 29. Olağan Kurultayı'nda genelbaşkanlığa aday olan ve seçimi kaybeden Ertuğrul Günay, "Kurultay'da sergilenen haksızlıkları ve maruz kaldığımız saldırıları derin bir acıyla
  Baykal: Türkiye'yi yönetmeye hazırız
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı

    CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, partisinin 29. Olağan Kurultayı'nda seçilen yeni kadronun parti kadrosu değil, Türkiye'yi yönetecek kadro olduğunu söyledi.

    CHP 29. Olağan Kurultayı'nda Genel Başkanlığa yeniden seçilen Baykal, ''Alternatif programımız da, alternatif kadromuz da hazır. Bu kadroyla Türkiye'yi yönetmeye talibiz'' dedi.

    Baykal, sağda ve solda yeni parti çalışmaları ve yeni oluşumlarla ilgili bir soruyu da şöyle yanıtladı:

    ''Yeni siyaset arayışlarını doğal karşılıyorum. Ama dikkat ediyorum bu girişimi yapanlar, Türkiye'nin bu noktaya nasıl geldiği konusunda hiçbir ciddi değerlendirmede bulunmuyorlar. Bu girişimde bulunanlar, bu süreçte kendi sorumluluk dönemlerinin de hesabını vermeli ve krizden çıkışın ne olduğunu ortaya koymalıdırlar. Ama ne yazık ki, bu konuda hiçbir şey söylemiyorlar. Bu ne biçim yeni oluşum?''

    CHP'nin kurultay sonrasında yoğun bir çalışma dönemine gireceğini bildiren Baykal, Türkiye'nin krizden çıkışının tek yolunun CHP iktidarı olduğu ve bunun da yapılacak ilk seçimlerde gerçekleşeceğini savundu.