Ege Haberleri

EGE

  Günay’dan Ertaş’a ziyaret

  Turan GÜLTEKİN/ İZMİR (DHA)
  18.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, geçen hafta İzmir’de özel bir hastaneye kaldırılan Türk Halk Müziği bestecisi ve yorumcusu Neşet Ertaş’ı ziyaret etti.

  Bakan Günay, İzmir’de yaşayan ve geçen hafta rahatsızlanması üzerine özel bir hastanede tedavi altına alınan Ertaş’ı ziyaretinin ardından ünlü sanatçının sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi. Ertaş’ın yanında yaklaşık on dakika kalan Bakan Günay, “Kendisine acil şifa diliyorum. Neşet Ertaş halk müziğimizin, Anadolu kültürümüzün en büyük isimlerinden, şu an yaşayan efsanelerinden biridir, bir ekoldür. Rahmetli babası Muharrem Ertaş’tan gelen Orta Anadolu ezgilerini kitleselleştirme, evrenselleştirme serüvenini başarıyla sürdüren büyük bir ustadır. Benim de yakın dostumdur. Şu anda kendisini moral itibarıyla gayet iyi gördüm. İyi bakılıyor, ailesi yanında, hastane ekibi kendisiyle çok yakından ilgileniyor. Bütün Türkiye’nin sevgisini görmekten son derece mutlu. Bütün Türkiye insanı, siyasi görüş ayırt etmeksizin genciyle yaşlısıyla Neşet Ertaş’ın tekrar sazına sözüne kavuşması için büyük bir heyecanla bekliyor. Ben de o güzel günü yakında görürsek diye bekliyorum” dedi.
  Anadolu Flarmoni Orkestrası kurduklarını ve denemelerini İzmir’de yaptıklarını ifade eden Bakan Günay, “Bu hafta içinde bir büyük halk müziği sanatçımız senfoni orkestrası ile konser verecek. Kendisiyle bu tür bir doğrusu öyle bir şey yapmayı hayal ederim. İnşallah büyük senfoni orkestrasının önünde Neşet Ertaş sazıyla çalar söyler. Türkiye bir kez daha güzel sesiyle sazıyla sözüyle hasret giderir. Hepimiz onun sağlığı için dua ediyoruz bekliyoruz inşallah en kısa zamanda sağlığına kavuşur. Taburcu edilmesi biraz daha sürecek besin açısından takviye ediliyor serumla besleniyor çok yakından ilgileniliyor” diye konuştu.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı