Ege Haberleri

  Günay: Ankara’ya haksızlık etmişim

  Hürriyet Haber
  06.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Seçim çalışmaları için İzmir’e giden Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, “Ankara Büyükşehir Belediyesini çok eleştiriyordum, İzmir’i görünce Ankara’ya haksızlık ettiğimi anladım” dedi.

  KÜLTÜR ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, daha önce Ankara Büyükşehir Belediyesi’ni çok eleştirdiğini, ancak milletvekili adayı olarak İzmir’e gelince Ankara’ya haksızlık ettiğini anladığını söyledi. Bakan Günay, seçim çalışmaları kapsamında tarihi Çankaya semtindeki bir kafeteryada düzenlenen kahvaltılı toplantıda İzmir Halıcılar ve Yer Döşemecileri Derneği yöneticileri ve üyeleriyle bir araya geldi.Bakan Günay, en eski alışveriş merkezlerinden biri olan tarihi Kemeraltı Çarşısı’nın hiç hak etmediği bir durumla karşı karşıya bulunduğunu savunarak, şunları söyledi:

  İzmir yerinde saymış

  “Belediyeleri eleştirdiğimiz zaman kızıyorlar. Ankara Büyükşehir Belediyesi’ni çok eleştiriyordum, İzmir’i görünce Ankara’ya haksızlık ettiğimi anladım. İzmir’de gördüğüm manzaradan üzülüyorum. Burası en eski çarşılardan birisi. Bu manzara, İzmir’e, içinde yapılan ticarete uygun değil. Bir başvuru olursa, restorasyon ya da cephe çalışması yaparız. Dışarıdan, İzmir belediyeleri çok çalışıyor gibi bir ‘basın havası’ olduğu için bu işler yapılıyor sanıyordum. İzmir yerinde saymış yıllardır. Eğer talep edilirse Kemeraltı’ndaki tarihi yerleri ayağa kaldırmak için seferberlik başlatabiliriz.”


   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı