« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Günah keçisi biz miydik!

Serkan Çalık, Mehmet Güven, Volkan Yaman,Ali Turan, Emre Güngör ve Uğur Uçar... Galatasaray'dan neden gönderiklerini hala bilmiyorlar.

İlhan SÖYLER
SON GÜNCELLEME

Galatasaray'da önce Rijkaard, sonra Hagi geldi. "Galatasaray'da bu futbolcuların yeri yok, hangi takımlar isterse hemen verin" dediler. Yöneticiler de neden demeden  "olur" dediler.

Ama bu futbolcuların hepsi de tıkır tıkır boy gösteriyorlar ve takımların olmazsa olmazlarını oynuyorlar.

Bu futbolcuların hepsi  takımlardan mutlu ama, ne de olsa Galatasaray'dan ayrılmak onları bir hayli üzmüş durumda...
Serkan Çalık, Gençlerbirliği'nde her hafta forma giyerken,  hücumda aranan oyuncular arasında yer alıyor.Serkan bir yıl daha Gençlerbirliği'nde sözleşmesi var bakın kendisini ne diyor:
 
"Hiç bir gözlem, hiç bir yararlanma düşüncesine gitmeden, Rijkaard tarafından yolcu ettiler. Daha önceleri oynama fırsatı buldum, iyi de olduğu zamanlar oldu. Yabancı çalıştırıcı olmasına rağmen, bir takıma alışmak için zaman ve  ilginin olduğunu bilemeden hareket ettiler. Genç olduğumuz halde geleceği görmek istemediler, bir yerde taze kan aradılar ama taze kanın da benim gibi gençlerde olduğunu anlamadılar. Bir yerde günah keçisi olduk "
 
Mehmet Güven ise "Yeniden keşfedildim. Galatasaray'da oynarken hocalarım benim daha faydalı olacağım yeri keşfetmediler, ama Hikmet Karaman hemen bunu keşfetmesini bildi, bana güvenen bir hoca ile çalıştığım için mutluyum..Goller atıyorum, savaşıyorum benim ben olduğumu Manisaspor'da anladım. Galatasaray 'da bulunan çalıştırıcılar beni anlamadılar. kötü futbolcu da olmadığımı gördüler. Ben oyuncu olarak bugünün futboluna uygun bir oyuncuyum"
 
Volkan Yaman: "Eskişehirspor'un sol kanadında devamlı forma giyen oyuncuyum. Galatasaray'da benden daha iyi oyuncu var hesabına girenler yanıldı. Hala o yerde devamlı oynayan oyuncu yok. Galatasaray eskiden bu kadar futbolcu harcamazdı, son zamanlarda bunları da yapmaya başladılar. Eski takımızın bu halde görmemiz  bizleri üzüyor"
 
Ali Turan da;  "Tantanalı geldim, kapalı gözlü gibi gönderildim. Antalya'da tekrar Ali  Turan oldum. Bazı büyük kulüplerden  transfer teklifleri bile alıyorum. Ben demek ki kötü bir oyuncu değilmişim. Kıymetimizi bilmeyenler  düşünsün"
 
Emre Güngör de bir başka şikayetçi ; "Galatasaray defans olarak bir hata yaptım hep o hatırlandı, şimdi bakıyorsunuz, takımda görev yapanlara kapılar hala açık kimsenin  gıkı bile çıkmıyor. Ben de arkadaşlarım gibi  yolcu oldum, ama Gaziantepspor'a geldim kötü olsam oynatmazlar ve Milli takıma çağırmazlardı. Demek ki Galatasaray'ı yönetenlerde bir yanlışlık var. Beşiktaş gibi takımdan teklif geliyorsa o zaman ben kötü bir futbolcu değilim"
 
Uğur Uçar; "Yetiştiğim yuvadan  gönderilmem beni resmen yıktı. Sakatlığımı bahane edenler, zamanı gelince tekrar gelirsin dediler. Ama bunların hepsinin hayal olduğunu biliyorum. Ben Galatasaray'da futbol hayatımı bitirmek istiyordum, ama bu şansı bana vermediler. Galatasaray'ı ben hiç böyle görmedim, bu da beni üzüyor"


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler