Ege Haberleri

EGE

  Gümüşlük'te caz başlıyor

  Yaşar ANTER / BODRUM, (DHA)
  15 Ağustos 2012 - 00:00Son Güncelleme : 14 Ağustos 2012 - 14:16

  9. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali kapsamında düzenlenecek “Gümüşlük Caz Günleri”, 16 Ağustos Perşembe günü Piyanist Erol Erdinç konseriyle başlıyor.

  Bodrum'un Gümüşlük beldesinde devam eden 9. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali kapsamında bu yıl ikinci kez “Gümüşlük Caz Günleri” düzenlenecek. Caz müziğinin Türkiye'deki önde gelen temsilcileri arasında yer alan Devlet Sanatçısı unvanına sahip Piyanist Erol Erdinç'in 16 Ağustos'ta vereceği konserle başlayacak olan caz günlerine büyülü sesiyle Sibel Köse, Türkiye'yi dünyada da başarıyla temsil eden saksafoncu İlhan Erşahin, başarılı ikili Ayşe Gencer & İmer Demirer ve gerek kendi besteleri gerek yorumlarıyla caz gitarının ustaları arasına giren Sarp Maden grubu katılacak.
  Gümüşlük Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Mesut Pekergin, 1989'dan bu yana Eklisia Sanat Merkezinde birçok caz konseri düzenlediklerini ve iki yıldır, müzikseverlerin de talepleri doğrultusunda caz konserlerini Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali bünyesine taşıdıklarını belirtti. Pekergin, festival mekanı olarak kullanılan 400 yıllık bir tarihe sahip olan Eklisia'nın terasında açık havada, yıldızların altında gerçekleşecek olan Gümüşlük Caz Günleri'nin, 1 Eylül'de sona ereceğini kaydetti.

  Program Şöyle:
  16 Ağustos:Erol Erdinç (Piyano)
  18-19 Ağustos: Sibel Köse Grubu
  21 Ağustos: İlhan Erşahin İstanbul Sessions
  24-25 Ağustos: Ayşe Gencer, İmer Demirer Grubu
  31 Ağustos-1 Eylül: Sarp Maden Grubu

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı