GÜMÜŞHANE HABERLERİ

Gümüşhane'de SODES toplantısı

AA / Engin DOĞRU
29.01.2015 - 12:15Son Güncelleme :

YEREL HABERLER GÜMÜŞHANE

AA / Engin DOĞRU

GÜMÜŞHANE (AA) - Şubat ayı içinde açıklanacak Sosyal Destek (SODES) projelerinin ön değerlendirmesinin yapıldığı toplantı, Vali Yücel Yavuz’un başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantıya, Vali Yardımcısı İsmail Özkan, Kelkit Kaymakamı Ozan Gazel, Köse Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı, Torul Kaymakamı Recai Karal, Kürtün Kaymakamı Enver Özderin, Şiran Kaymakamı Murat Özdemir, İl Genel Meclisi Başkanı Şerif Bayraktar ve ilgili kurum müdürleri katıldı.

İlgili kurum müdürlüklerinin, hazırladıkları projeler hakkında bilgi vermelerinin ardından konuşan Vali Yavuz, Gümüşhane merkezi ve ilçelerinde saha analizinin yapılamamış olmasının proje hazırlama açısından bir eksiklik olduğunu vurgulayarak, komisyon üyelerinden, bütün ili kapsayacak büyük projeler hazırlamalarını istedi.

SODES’in hitap ettiği kitlenin, sosyal imkanlara erişimde sıkıntı yaşayan çocuklar, gençler ve kadınlar olduğunu dile getiren Vali Yavuz, şunları kaydetti:

"Yapılan projeler bütün bu kitleye hitap etmeli. Özellikle kadınların ve engellilerin sosyal hayata daha aktif bir şekilde katılımını sağlayacak çalışmalar yapılmalı. Bu kitle, kültürel ve manevi değerlerle buluşturulmalı, alanında uzman kişiler tarafından düzenlenecek konferanslarla bilinçlendirilmeli. Hanımefendilerimizin turizm konusunda da farkındalıklarını artıracak projeler üretilmeli ve turizme doğrudan katkı sağlayacak çalışmalar yapmaları sağlanmalı. Bizim kadınlarımız, imkan verildiği takdirde her şeyin en güzelini, biz erkeklerden daha iyi yapıyor. Bu kapsamda yapılacak projelere de hanımefendilerimizin katkı sağlayacağına yüzde yüz eminim."

Gençlerin uyuşturucu batağına saplanması, internet aracılığıyla ömürlerinin heba edilmesi ve tarihlerinden soğutulmaları sorunları ile mücadelede de annelerin en önemli faktör olduğunu dile getiren Vali Yavuz, SODES’in, anneleri bu mücadeleye dahil edecek çalışmalar yapması gerektiğini belirtti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gümüşhane haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gümüşhane ilinden Gümüşhane'de SODES toplantısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ocak 2015 tarihinde saat 12 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gümüşhane'de SODES toplantısı haberi güncellenecektir.

GÜMÜŞHANE İLÇELERİ

GÜMÜŞHANE NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  05:44
 • Guneş
  07:32
 • Öğle
  12:29
 • İkindi
  14:51
 • Akşam
  17:05
 • Yatsı
  18:41
Sayfa Başı