GÜMÜŞHANE HABERLERİ

Gümüşhane'de hava kirliliği uyarısı

AA / İbrahim ÖZDEMİR
29 Aralık 2014 - 10:15Son Güncelleme : 29 Aralık 2014 - 10:15

YEREL HABERLER GÜMÜŞHANE

AA / İbrahim ÖZDEMİR

GÜMÜŞHANE (AA) - Gümüşhane Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü, kışın yanan kalorifer ve sobalar nedeniyle meydana gelen hava kirliliğine dikkati çekerek bazı uyarılarda bulundu.

Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, alınan hava kalitesi ölçüm sonuçlarına göre yamka sistemlerinden kaynaklanan hava kirliliği oluştuğu belirtildi.

Kaloriferlerin ateşçi belgesi olan kişilere yaktırılması gerektiği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"İlk yakışta kömürün fazla yüklenilmemesi, talimatnamelere göre yakılması, kalorifer ve baca filtrelerinin kullanım süresi içerisinde temizliğinin mutlaka yapılması, bir kalorifercinin bir bina için tutulmasına dikkat edilmeli, satış izin belgesi olmayan kömürün asla satın alınmaması ve kullanılmaması, yöneticiler tarafından belirtilen hususların titizlikle takip edilmesi gerekmektedir."

Uyarıda belirtilen hususlara riayet edilmesi durumunda insan sağlığının tehlikeye girmeyeceği ve en az yüzde 30 yakıt ve ısı tasarrufu elde edileceği vurgulanan açıklamada, denetimlerin kurum personeli tarafından sürdürüldüğü, belirtilen hususlara riayet edilmemesi halinde yasal işlem yapılacağı bildirildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Gümüşhane haberleri bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği Gümüşhane haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Gümüşhane'de hava kirliliği uyarısı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

GÜMÜŞHANE İLÇELERİ
    Sayfa Başı