Gündem Haberleri

  Gümüşhane şehitlerini uğurladı

  A.A.
  07.08.2006 - 14:08 | Son Güncelleme:

  Gümüşhane'nin Şiran ilçesinde operasyondan dönen askeri konvoya terör örgütü PKK üyelerince ateş açılması sonucu şehit olan astsubay ve erler için tören düzenlendi.

  Gümüşhane Jandarma Komutanlığı önündeki törene, Vali Veysel Dalmaz, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Güney, Gümüşhane İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Mustafa Yiğit, Gümüşhane AK Parti milletvekilleri Sabri Varan, Temel Yılmaz, Gümüşhane Belediye Başkanı Mustafa Canlı, ilçe kaymakamları ve belediye başkanları katıldı.

  Albay Yiğit, törende, bağımsızlığımızı ve hürriyetimizi şehitlere borçlu olduğumuzu belirterek, “Şehitleri olmayan bir ülkenin geçmişi olmadığı gibi geleceğinin de olmayacağını biliyoruz” dedi. Aziz şehitlerin bıraktığı eserleri sonsuza kadar yaşatacaklarına söz verdiklerini ifade eden Yiğit, “Aziz şehitlerimiz, sizler bayrağımıza renk oldunuz, bu toprakları kanlarınızla sulayarak bizlere vatan yaptınız. Ölümsüzleşen adlarınız tarihe yazıldı. Bugün gönlümüzde oluşan duygu, yas ve üzüntü değil gururdur. Sizler daima içimizde yaşayacaksınız” dedi.

  Daha sonra, şehit Astsubay Kıdemli Üstçavuş Gürsel Can, komando erler Hüseyin Özdemir ve Özkan Vural'ın özgeçmişleri okundu. Törenin ardından, şehitlerin cenazeleri silah arkadaşlarınca bir süre omuzlarda taşındıktan sonra ambulanslara konuldu.

  Şehitlerden Astsubay Can'ın cenazesi Elazığ'a, komando erler Hüseyin Özdemir ile Özkan Vural'ın cenazeleri ise kara yoluyla Trabzon'a gönderildi. Şehit erlerin cenazeleri, Trabzon'dan hava yoluyla Mersin'e gönderilecek.

  ASTSUBAY CAN İÇİN TUNCELİ'DE TÖREN DÜZENLENECEK

  Şehit olan Astsubay Kıdemli Üstçavuş Gürsel Can için yarın Tunceli'nin Pertek ilçesinde cenaze töreni düzenlenecek.
  Pertek Kaymakamı Harun Öksüz, yaptığı yazılı açıklamada, terör örgütü mensuplarınca yapılan hain saldırıda şehit olan Astsubay Can için yarın Pertek Cumhuriyet Meydanı'nda tören düzenleneceğini bildirdi.
  Öksüz, şehit Astsubay Can'ın cenazesinin merkez Çelebiağa Camisi'nde kılınacak namazın ardından, Derebaşı Mahallesi'ndeki aile mezarlığında toprağa verileceğini kaydetti.

  ŞEHİT KOMANDO ERLERİN MERSİN'DEKİ EVLERİNDE YAS VAR

  Şehit Komando Er Özkan Vural ve Hüseyin Özdemir'in Mersin'deki evlerinde yas var.
  Komando Er Hüseyin Özdemir'in Cumhuriyet Mahallesi'nde Türk Bayrağı asılı evinde, babası Hıdır Özdemir, AA muhabirine açıklama yaptı. Hıdır Özdemir, oğlunun terhisine 9 gün kaldığını belirterek, ”Oğlumun şehit olduğunu televizyonlardan öğrendik. Önce inanmak istemedik, ancak daha sonra acı gerçeği kabullendik” dedi.
  Telefonla birçok kez aradığını, ancak oğluyla 1 aydır görüşemediğini ifade eden Özdemir, “Sesini duyayım istedim. Ama görevde olduğu için görüşemedim. 'Tezkeresine az kaldı, kendisini görürsün' diyorlardı. O da olmadı” diye konuştu.

  Tezkeresine 15 günü kaldığı öğrenilen Özkan Vural'ın Mersin'in Viranşehir beldesindeki ailesi ise taziyeleri kabul ediyor. Şehitlerin cenazesi, yarın Muğdat Camisi'ndeki törenin ardından toprağa verilecek.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı