GÜMÜŞHANE HABERLERİ

Gümüşhane İl Özel İdaresi Yeterli Getirisi Olmayan 15 Arsa Ve Binayı Satacak

IHA
24.02.2015 - 15:05Son Güncelleme :

GÜMÜŞHANE İL GENEL MECLİSİ BAŞKANI ŞERİF BAYRAKTAR, MÜLKİYETİ İL ÖZEL İDARESİNE AİT VE YETERLİ GETİRİSİ OLMAYAN 15 MENKUL VE GAYRİMENKULÜN SATIŞI İÇİN İL ENCÜMENİNE YETKİ VERİLDİĞİNİ SÖYLEDİ.

IHA

Gümüşhane İl Genel Meclisi Başkanı Şerif Bayraktar, mülkiyeti İl Özel İdaresine ait ve yeterli getirisi olmayan 15 menkul ve gayrimenkulün satışı için İl Encümenine yetki verildiğini söyledi.
Yaptığı açıklamada Şubat ayı İl Genel Meclisi toplantıları sırasında gündeme gelen konunun İmar ve Bayındırlık Komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından uygun görüldüğünü hatırlatan Bayraktar, İl Özel İdaresine ait gelir getirici menkul ve gayrimenkullerin satışı konusuyla ilgili hazırlanan raporlar doğrultusunda İl Encümenine yetki verildiğini ifade etti.
Mülkiyeti İl Özel İdaresine ait olup, yeterli getirisi olmayan menkul ve gayrimenkullerin il ekonomisine getiri sağlayan Özel İdare görev ve sorumluluğunda ki faaliyetler ile köy altyapı yatırımlarına kaynak sağlanması amacıyla satılacağını dile getiren Bayraktar, oy birliğiyle kabul edilen karara göre Merkez Hasanbey Mahallesinde bulunan bin 706 metrekare alana sahip Gümüş Otel ve Bahçesi, Merkez Bağlarbaşı Mahallesinde bulunan 841 metrekarelik bahçe, Merkez Hasanbey Mahallesinde bulunan 737 metrekarelik otel bahçesi, Merkez Hasanbey Mahallesinde bulunan 212 metrekarelik otel araç parkı, Tekke köyü sınırlarındaki bin 712 metrekare kuru tarla, Tekke köyü sınırlarındaki bin 540 metrekare kuru tarla, Tekke köyü sınırlarındaki 2 bin 995 metrekare arsa, Kelkit İlçe Özel İdaresi sitesi ikinci katında bulunan 4 adet büro, Kelkit ilçesine bağlı Kınalıtaş köyünde bulunan 8 bin 683 metrekare tarla, Kelkit ilçesi Kaş/Esen sınırındaki bin 196 metrekare tarla, Torul ilçesi Cebeli köyü sınırlarında bulunan 3 bin 796 metrekare alana sahip içerisinde Karaca Mağarası Sosyal tesislerinin bulunduğu tarla, Torul ilçesi Kaledibi Mahallesinde bulunan 569 metrekare alana sahip hal binasının satışı için İl Encümenine yetki verildiğini söyledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gümüşhane haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gümüşhane ilinden Gümüşhane İl Özel İdaresi Yeterli Getirisi Olmayan 15 Arsa Ve Binayı Satacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2015 tarihinde saat 15 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gümüşhane İl Özel İdaresi Yeterli Getirisi Olmayan 15 Arsa Ve Binayı Satacak haberi güncellenecektir.

GÜMÜŞHANE İLÇELERİ
GÜMÜŞHANE NAMAZ VAKİTLERİ
29 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:31
 • Guneş
  07:17
 • Öğle
  12:22
 • İkindi
  14:49
 • Akşam
  17:05
 • Yatsı
  18:39
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı