GÜMÜŞHANE HABERLERİ

Gümüşhane İl Genel Meclisi’nin Temmuz Ayı Toplantıları Sona Erdi

IHA
07 Temmuz 2015 - 15:46Son Güncelleme : 07 Temmuz 2015 - 15:47

GÜMÜŞHANE İL GENEL MECLİSİ’NİN GEÇTİĞİMİZ ÇARŞAMBA GÜNÜ BAŞLAYAN TEMMUZ AYI TOPLANTILARI BUGÜN YAPILAN OTURUMLA SONA ERDİ.

IHA

Gümüşhane İl Genel Meclisi’nin geçtiğimiz Çarşamba günü başlayan Temmuz ayı toplantıları bugün yapılan oturumla sona erdi.
İl Genel Meclisi toplantı salonunda, Meclis Başkanı Şerif Bayraktar başkanlığında yapılan ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan’ın da katıldığı toplantılarda kararların tamamı oy birliğiyle alındı.
Toplantılarda Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) tarafından finanse edilecek ve Kelkit’te uygulanacak olan “Organik Tarım Uygulama ve Araştırma Merkezi Altyapısının Geliştirilme Projesine” ortak olunması konusu projenin önemine ve faydasına vurgu yapılarak kabul edilirken, İl Özel İdaresi tarafından yapılan 5 adet gölette herhangi bir boğulma vakasının yaşanmaması amacıyla etrafının tel örgüyle çevrilmesi, Kelkit, Torul ve Merkez ilçede bazı yolların yapılmasıyla ilgili konular ile Süleymaniye Mahallesinde yer alan bazı taşınmazların satın alınması konuları ve diğer gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı.
Toplantının son bölümüne beraberinde AK Parti İl Başkanı Hakkı Gündüz ve Merkez İlçe Başkanı Ömer Zor’la birlikte katılarak İl Genel Meclisi üyelerine seslenen AK Parti Gümüşhane Milletvekili Doç.Dr. Kemalettin Aydın, yerel ve yerinde yönetim mantığında İl Genel Meclisi üyelerinin kendi ilçelerinin milletvekilleri olduğunu söyledi.
Yeni bir seçim sürecinin tamamlandığını dile getiren Aydın, geçmişte büyük reaksiyonlarla cevap veren Türk ekonomisinde bugün tek başına iktidar süreci tamamlanmış, koalisyonlar olacak mı olmayacak mı, olabilecek koalisyonlar yürüyecek mi, erken seçim yapılacak mı gibi bir sürü soruların tartışıldığı bir ortamda bile herhangi bir sarsıntısının söz konusu olmadığını, bunun da ekonominin sağlam temeller üzerine oturtulduğunun bir göstergesi olduğunu belirtti.
İl Genel Meclisi’nin şehre olan hassasiyetlerini ve çalışmalarını bildiklerini ifade eden Aydın, Gümüşhane’nin bir bütünlük içerisinde, çatışmasız bir ortamda, huzur içerisinde büyümeye ihtiyacı olduğunu kaydetti.
Milletvekili Aydın daha sonra İl Genel Meclisi üyelerinden gelen Harmancık projesi, Süleymaniye projesi, Köse yolu, yeşil yol, Sadak Barajının sulamaları gibi sorularını cevaplandırdı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gümüşhane haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gümüşhane ilinden Gümüşhane İl Genel Meclisi’nin Temmuz Ayı Toplantıları Sona Erdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gümüşhane İl Genel Meclisi’nin Temmuz Ayı Toplantıları Sona Erdi haberi güncellenecektir.

GÜMÜŞHANE İLÇELERİ
  GÜMÜŞHANE NAMAZ VAKİTLERİ
  16 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   03:33
  • Guneş
   05:26
  • Öğle
   12:38
  • İkindi
   16:26
  • Akşam
   19:27
  • Yatsı
   21:05
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı