GÜMÜŞHANE HABERLERİ

Gümüşhane İl Genel Meclisi’nin Temmuz Ayı Toplantıları Başladı

IHA
01.07.2015 - 12:28Son Güncelleme :

GÜMÜŞHANE İL GENEL MECLİSİ’NİN TEMMUZ AYI TOPLANTILARI BAŞLADI. TOPLANTIDA TEKKE KÖYÜNDE ÖZEL OKUL AÇILMASINA VİZE ÇIKTI.

IHA

Gümüşhane İl Genel Meclisi’nin Temmuz ayı toplantıları başladı. Toplantıda Tekke köyünde özel okul açılmasına vize çıktı.
Meclis toplantı salonunda İl Genel Meclisi Başkanı Şerif Bayraktar başkanlığında yapılan ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan’ın da katıldığı toplantıda Tekke köyünde bulunan ve atıl durumdaki Cumhuriyet Yatılı Bölge Okulu binasının özel okul açmak için Gümüşhane Eğitim, Kültür ve Sağlık Vakfı (GÜSEV) tarafından kiralanması teklifi görüşüldü.
Toplantıya katılan İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, okulun 2014 yılı Eylül ayında Kale köyüne taşındığını ve atıl durumda kaldığını, Tekke köyündeki öğrenciler için de zaten bir okulun bulunduğunu belirterek kurum olarak kiralamaya uygun baktıklarını söyledi.
Okulun daha önce Gümüşhane Üniversitesi ve Kredi Yurtlar Kurumuna devri noktasında girişimler olduğunu fakat her iki kurumun da konuya sıcak bakmadığını kaydeden Şahinkaya, “Yurt sorunu nedeniyle KYK’ya vermek istedik çok sıcak bakmadılar. Üniversite’ye verecektik onlarda sıcak bakmadı. Dolayısıyla süreçte karşımıza çok iyi bir teklifle GÜSEV geldi. Kurum olarak özel okul açılmak üzere bu okulun GÜSEV’e kiralanması bizim için uygundur” dedi.
GÜSEV Başkanı Vahit Olgun ise 4 yıl önce kurulan vakfın bugüne kadar ülke genelindeki Gümüşhaneli öğrencilere burs sağladığını hatırlatarak, “Eğitim vakfı olmamız hasebiyle Gümüşhanemizin eğitimine katkı sunma noktasında ticari amaç gütmeden sadece Gümüşhane’nin geleceğine katkı koymak, ekonomisi iyi olmadığı halde kolejlerde okumak isteyen öğrencilere katkı sağlamak düşüncesiyle böyle bir oluşum içerisine girdik” diye konuştu.
Bilgilendirmelerin ardından teklif maddesi oy birliğiyle kabul edilerek, Tekke köyünde bulunan okulun mülkiyetinin Özel İdare’ye ait olan kısmının 10 yıllığına eğitim ve öğretimin gelişmesine katkı sağlanması amacıyla GÜSEV tarafından özel okul açmak üzere kiralanmasına onay verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gümüşhane haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gümüşhane ilinden Gümüşhane İl Genel Meclisi’nin Temmuz Ayı Toplantıları Başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Temmuz 2015 tarihinde saat 12 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gümüşhane İl Genel Meclisi’nin Temmuz Ayı Toplantıları Başladı haberi güncellenecektir.

GÜMÜŞHANE İLÇELERİ

GÜMÜŞHANE NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  05:44
 • Guneş
  07:32
 • Öğle
  12:29
 • İkindi
  14:50
 • Akşam
  17:04
 • Yatsı
  18:41
Sayfa Başı