GÜMÜŞHANE HABERLERİ

Gümüşhane İl Genel Meclisi’nin Ekim Ayı Toplantıları Sona Erdi

IHA
08 Ekim 2015 - 10:06Son Güncelleme : 08 Ekim 2015 - 10:07

GÜMÜŞHANE İL GENEL MECLİSİ’NİN GEÇTİĞİMİZ HAFTA BAŞLAYAN EKİM AYI TOPLANTILARI SONA ERDİ.

IHA

Gümüşhane İl Genel Meclisi’nin geçtiğimiz hafta başlayan Ekim ayı toplantıları sona erdi.
İl Genel Meclisi Başkanı Şerif Bayraktar başkanlığında yapılan ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan’ın da katıldığı toplantılar boyunca toplam 12 karar alındı.
Son gün yapılan toplantıda ise Alınyayla Regülatörü ve HES’e yönelik hazırlanan imar planı İmar ve Bayındırlık Komisyonu ile Çevre ve Sağlık Komisyonuna, Kürtün ilçesine bağlı Araköy köyü ile karayolu arasında bağlantı sağlayan asma köprünün proje kapsamında onarımının yapılması konusu İmar ve Bayındırlık ile Çevre Sağlık Komisyonuna havale edildi.
Toplantıda ayrıca İl Milli Eğitim Danışma Komisyonunda görev almak üzere meclis üyeleri Zülfikar Bal ile Mustafa Adil Gürses’in seçilmesine karar verilirken, Tekke köyünde bulunan taşınmazın öğrenci yurdu yapılmak üzere Gümüşhane Belediye Başkanlığına tahsisi konusu Eğitim, Kültür, Spor ve Sosyal Hizmetler, İmar ve Bayındırlık, Plan ve Bütçe komisyonlarına havale edildi.
Toplantının son bölümünde ise Özel İdare envanterine kayıtlı eski iş makineleriyle ilgili daha önce Meclis üyeleri tarafından verilen önerge tartışıldı. Bu sırada söz alan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ekrem Akdoğan, son yıllarda makine parkında ciddi oranda bir yenilemeye gittiklerini fakat halen envanterde çok sayıda eski iş makinesi bulunduğunu belirterek, “Bundan birkaç yıl önce bir yıl içerisinde 2,5-3 milyon TL yedek parça ve tamir ödeneği kullanırken, son yıllarda aldığımız yeni makinelerle birlikte gençleştirdiğimiz makine parkı daha az arıza vermeye başladı. Yedek parça ve akaryakıttan sağlanan tasarrufları altyapı hizmetleri yatırım harcamalarında kullanıyoruz” dedi.
Özellikle en sık kullanılan greyder ve kamyon grubunda modeli düşük araçların artık ekonomik ömrünü tamamlamak üzere olduğunu dile getiren Akdoğan, bununla ilgili geniş kapsamlı bir çalışma yaptıklarını ve Vali Yücel Yavuz’un da talimatları doğrultusunda yeni araç alımıyla ilgili konuyu kısa bir süre içerisinde İl Genel Meclisinin gündemine taşıyacaklarını sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gümüşhane haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gümüşhane ilinden Gümüşhane İl Genel Meclisi’nin Ekim Ayı Toplantıları Sona Erdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Ekim 2015 tarihinde saat 10 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gümüşhane İl Genel Meclisi’nin Ekim Ayı Toplantıları Sona Erdi haberi güncellenecektir.

GÜMÜŞHANE İLÇELERİ
  GÜMÜŞHANE NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   03:44
  • Guneş
   05:33
  • Öğle
   12:36
  • İkindi
   16:21
  • Akşam
   19:17
  • Yatsı
   20:52
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı