GÜMÜŞHANE HABERLERİ

Gümüşhane Gazeteciler Cemiyetinden Sarı Basın Kartı Teşekkürü

IHA
26.08.2015 - 15:07Son Güncelleme :

YEREL HABERLER GÜMÜŞHANE

IHA

Gümüşhane Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Köprülü, 25 Ağustos 2015 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Yeni Basın Kartı Yönetmeliği’nde yapılan değişikliklerin Anadolu basını için çok kıymetli olduğunu söyledi.
Eski Basın Kartı Yönetmeliğinin yürürlükten kaldırıldığını ve yeni yönetmeliğin yürürlüğe girdiğini ifade eden Köprülü, “Yeni yönetmelik, Anadolu Basını için bir devrimdir” dedi.
Yeni Yönetmeliğin Anadolu Basınına önemli kazanımlar sağladığını belirten Köprülü, “Bekleme sürelerinin kısalmasının yanında Basın-İş Kanunu kapsamında 5 yıl çalıştığını belgelendiren meslektaşlarımıza bekleme süresine tabi tutulmadan basın kartı verilecek olması, hakların iadesidir. Ayrıca, basın yayın kuruluşlarının engelli kontenjanlarında çalışan meslektaşlarımızdan bir kişinin de bekleme süresine tabi tutulmadan basın kartı verilecek olması da fazlasıyla önemsenmesi gereken bir değişikliktir. Bu önemli değişikliklerin getirdiği kazanımlar hepimizi ziyadesiyle mutlu etmiştir ancak asıl devrim niteliğindeki karar, Basın Kartları Komisyonu’nda Anadolu’da çalışan meslektaşlarımızın ve yayın hayatını devam ettiren gazetelerin temsilcilerinin de yer almış olmasıdır. Anadolu’daki 1.200 gazeteyi Basın İlan Kurumunda temsil eden ve seçimle göreve gelmiş bulunan 3 temsilcimizin bu komisyonda da görev yapacak olmaları Anadolu Basını için gerçek bir devrimdir" ifadelerini kullandı.
Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu (TGK) Genel Başkanı Nuri Kolaylı, Şefket Erzen ve Mustafa Arslan’ın yeni yönetmeliğin oluşmasında yadsınamaz katkı sağladıklarını belirten Köprülü, “Online başvuru, online mesleki çalışma gönderimi, gazete ve dergi örneklerinin PDF formatında online olarak gönderilmesi ve e-Komisyon oluşturulması gibi yeniliklerin hukuki zemininin sağlanması ve tüm yeniklerin camiamıza hayırlı olmasını temenni eder, yeni yönetmeliğin oluşmasındaki özverili çalışmalarından ötürü başta Genel Başkanımız Sayın Nuri Kolaylı, Şefket Erzen ve Mustafa Arslan olmak üzere emeği geçen herkese Gümüşhaneli meslektaşlarım adına teşekkürlerimi sunarım" açıklamalarında bulundu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gümüşhane haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gümüşhane ilinden Gümüşhane Gazeteciler Cemiyetinden Sarı Basın Kartı Teşekkürü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ağustos 2015 tarihinde saat 15 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gümüşhane Gazeteciler Cemiyetinden Sarı Basın Kartı Teşekkürü haberi güncellenecektir.

GÜMÜŞHANE İLÇELERİ

GÜMÜŞHANE NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  05:43
 • Guneş
  07:31
 • Öğle
  12:28
 • İkindi
  14:50
 • Akşam
  17:04
 • Yatsı
  18:40
Sayfa Başı