GÜMÜŞHANE HABERLERİ

Gümüşhane’den İsrail’e Kınama

IHA
18.09.2015 - 14:52Son Güncelleme :

İSRAİL ASKERLERİNİN MÜSLÜMANLARIN İLK KIBLESİ OLAN MESCİD-İ AKSA’DA GERÇEKLEŞTİRDİĞİ İŞGAL GÜMÜŞHANE’DE ‘KAHROLSUN İSRAİL’ SLOGANLARI İLE PROTESTO EDİLDİ.

IHA

İsrail askerlerinin Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa’da gerçekleştirdiği işgal Gümüşhane’de protesto edildi.
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Gümüşhane Şubesi tarafından Cuma namazı çıkışı Kemaliye Camisi önünde basın açıklaması yapan bir grup, “Oluk oluk kan aksa, kurtulacak el-Aksa”, “Kahrolsun İsrail”, “Müslüman uyuma kardeşine sahip çık” sloganları attı.
AGD Gümüşhane Şube Başkanı Naci Şenel, burada yaptığı açıklamada, terör devleti İsrail’in müslümanlara yönelik saldırı ve kışkırtmalarına sitemli bir şekilde devam ettiğini belirterek, “Yahudi takviminde yılbaşı kabul edilen Roş Aşana bahanesiyle, beş gündür Mescid-i Aksa’ya yönelik yapılan işgal ve saldırılar, Filistin topraklarını Müslümanlardan arındırma politikalarının bir parçasıdır. Siyonist İsrail, her zaman olduğu gibi uluslararası anlaşmaları hiçe saymaktadır. Mescid-i Aksa bir İslam mabedidir. Buna rağmen terör devleti İsrail, Mescid-i Aksa’yı belirli zamanlarda Yahudilere tahsis etmek istemektedir” dedi.
Mescid-i Aksa’ya müslümanların girmesini silah zoruyla engelleyerek, yine silahlı unsurların eşliğinde Yahudilerin Mescid-i Aksa’ya sokulması, Mescid-i Aksa’yı Müslümanların elinden almaya yönelik bir politikanın adım adım işletilmesi olduğunu savunan Şenel, “Terör devleti İsrail’in amacı ilk fırsatta Mescid-i Aksa’nın hukuki statüsünü değiştirmek ve burayı Yahudilerle Müslümanlar arasında bölmektir. Filistin topraklarını Müslümanlardan arındırmayı bir devlet politikası haline getiren İsrail, Doğu Kudüs’ü ve Mescid-i Aksayı da İslam’dan koparabilmek için her türlü yola başvurmaktadır. Efendimiz (sas), “Mescid-i Aksa’ya gidin ve içinde namaz kılın. Eğer oraya gidemez ve içinde namaz kılamaz iseniz kandillerinde yakılmak üzere oraya zeytinyağı gönderin” buyurmuşlardır. Elbette burada zeytinyağı bir semboldür. Efendimiz(sas) henüz o zaman için fethedilmemiş Kudüs’ün ve Mescid-i Aksa’nın önemini bildirmek bu hadisi beyan etmiştir. Zeytinyağı bir semboldür. Bize düşen tarih boyunca vahyin, tebliğin ve mücahedenin merkezi olmuş bir beldeye sahip çıkmak, oranın bir İslam şehri olması için her türlü desteği o topraklara vermektir. İşte biz bugün Mescid-i Aksa’nın kandillerine zeytinyağı damlatmak, Kudüs’ün semalarına dua göndermek, Filistinli Müslüman kardeşlerimizin yüreklerine su serpmek için buradayız” diye konuştu.
Şenel, temenni, dua ve gayretlerinin akan kanın durması, gözyaşlarının dinmesi, yapılan ihlallerin son bulması ve zulmün engellenmesi için olduğunu söyleyerek açıklamasını sonlandırdı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gümüşhane haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gümüşhane ilinden Gümüşhane’den İsrail’e Kınama hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Eylül 2015 tarihinde saat 14 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gümüşhane’den İsrail’e Kınama haberi güncellenecektir.

GÜMÜŞHANE İLÇELERİ
  GÜMÜŞHANE NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ekim 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:54
  • Guneş
   06:34
  • Öğle
   12:18
  • İkindi
   15:15
  • Akşam
   17:39
  • Yatsı
   19:08
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı