GÜMÜŞHANE HABERLERİ

Gümüşhane’de TEOG Tercih Danışmanlık Komisyonları Oluşturuldu

IHA
04.07.2015 - 00:54Son Güncelleme :

GÜMÜŞHANE İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ, TEMEL EĞİTİMDEN ORTAÖĞRETİME GEÇİŞ (TEOG) SİSTEMİNDE ÖĞRENCİLERE VE VELİLERE YARDIMCI OLUNMASI AMACIYLA OKULLARDA TERCİH DANIŞMANLIĞI KOMİSYONLARI OLUŞTURDU.

IHA

Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sisteminde öğrencilere ve velilere yardımcı olunması amacıyla okullarda tercih danışmanlığı komisyonları oluşturdu.
İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, öğrencilerin sınava en iyi şekilde hazırlanmaları için takviye kurslarda öğretmenlerin büyük bir emek verdiğini belirterek, sınava hazırlık sürecinde tüm okullarda ortak deneme sınavlarıyla öğrencilerin durumunun değerlendirildiğini ve alınması gereken tedbirlerin imkanlar ölçüsünde alındığını hatırlattı.
Okul idarecileriyle sınav öncesi ve sınav sonrası yapılacak çalışmaları dönem boyunca değerlendirdiklerini dile getiren Şahinkaya, “Rehberlik öğretmenlerimiz tarafından öğrenci ve velilere yönelik TEOG sistemi ile ilgili eğitimler düzenlendi. Başta öğrencilerimiz olmak üzere bu süreçte emeği geçen öğretmenlerimizin, okul yöneticilerimizin, velilerimizin ve müdürlüğümüzün çabalarının karşılığını bulması doğru tercih yapılmasına bağlıdır” dedi.
Öğrencilerin 6-16 Temmuz tarihleri arasında tercihlerde bulunacaklarını hatırlatan Şahinkaya, öğrencilerin bu tercihleri yaparken tüm ortaokullarda kurulan tercih komisyonlarından faydalanabileceklerini söyledi.
TEOG sınavı sonrası tercih aşamasında öğrencilere yardımcı olmanın önemini vurgulayan Şahinkaya, rehberlik ve tercih masalarının, ilçe merkezlerinde oluşturulduğunu, Merkez ilçede ise Rehberlik ve Araştırma Merkezi ve tüm ortaokullarda bu hizmetin verileceğini söyledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gümüşhane haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gümüşhane ilinden Gümüşhane’de TEOG Tercih Danışmanlık Komisyonları Oluşturuldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Temmuz 2015 tarihinde saat 00 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gümüşhane’de TEOG Tercih Danışmanlık Komisyonları Oluşturuldu haberi güncellenecektir.

GÜMÜŞHANE İLÇELERİ
  GÜMÜŞHANE NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:20
  • Guneş
   07:04
  • Öğle
   12:18
  • İkindi
   14:53
  • Akşam
   17:11
  • Yatsı
   18:43
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı