GÜMÜŞHANE HABERLERİ

Gümüşhane’de Kadın Çiftçi Eğitimleri Şiran’da Başlatıldı

IHA
19.08.2015 - 10:52Son Güncelleme :

GIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI, AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI İLE ZİRAAT ODALARI BİRLİĞİ GENEL MERKEZİ ARASINDA YAPILAN PROTOKOL GEREĞİ KADIN ÇİFTÇİLERE YÖNELİK HAZIRLANAN EĞİTİM PROGRAMI GÜMÜŞHANE’DE UYGULANMAYA BAŞLANDI.

IHA

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Ziraat Odaları Birliği Genel Merkezi arasında yapılan protokol gereği kadın çiftçilere yönelik hazırlanan eğitim programı Gümüşhane’de uygulanmaya başlandı.
Eğitimlerin ilki Şiran ilçesinde bulunan Şehit Turgay Türkmen İlköğretim Okulu Salonunda yapıldı. Eğitime Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Metin Yalvaç, Müdür Yardımcısı Vekili Uğur Ertop, Şiran İlçe Müdürü Kurtuluş Halep, Şiran Ziraat Odası Başkanı Turan Erdem, uzmanlar ve kadın çiftçiler katıldı.
Programın açılış konuşmasını yapan Müdür Vekili Yalvaç, yaptıkları çalışmaların ataerkil aile yapısında toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin giderilmesi, girişimciliğin ve istihdamın arttırılması esasına dayandığını söyledi.
Eğitimlerin sadece tarımsal konularla sınırlı olmayıp daha geniş bir perspektifle farklı bir boyut kazandırıldığını ifade eden Yalvaç, “Kırsal alanda yaşayan kadınların bilinçlendirilmesi, temel hizmetlere erişebilmeleri, sosyal güvencelerinin sağlanması hem ülkemiz kalkınması hemde kadınların ekonomik ve toplumsal yaşam sürecinde daha aktif olarak rol alacaklarına olan inancımız tamdır” dedi.
Program kapsamında kadın çiftçilere konu uzmanları tarafından bahçe tarımı, patates tarımı ve hastalık ve zararlılarla mücadele, mastitis (meme iltihabı) hastalığı ve mücadelesi, aile içi iletişim, kanser erken teşhis ve tedavi yöntemleri, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi konularında detaylı sunumlar yapıldı ve programın ardından kadın çiftçilere sertifikaları verildi.
Kadın çiftçilerin yoğun ilgi gösterdiği eğitim programı soru ve cevapların ardından sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gümüşhane haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gümüşhane ilinden Gümüşhane’de Kadın Çiftçi Eğitimleri Şiran’da Başlatıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Ağustos 2015 tarihinde saat 10 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gümüşhane’de Kadın Çiftçi Eğitimleri Şiran’da Başlatıldı haberi güncellenecektir.

GÜMÜŞHANE İLÇELERİ

GÜMÜŞHANE NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:42
 • Guneş
  07:30
 • Öğle
  12:27
 • İkindi
  14:49
 • Akşam
  17:04
 • Yatsı
  18:40
Sayfa Başı