GÜMÜŞHANE HABERLERİ

Gümüşhane’de 29 Ekim Kutlamaları Başladı

IHA
28.10.2015 - 15:34Son Güncelleme :

GÜMÜŞHANE’DE 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI’NIN 92.YIL KUTLAMALARI CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ VE ÇELENK SUNUMU İLE BAŞLADI.

IHA

Gümüşhane’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 92.yıl kutlamaları Cumhuriyet Yürüyüşü ve çelenk sunumu ile başladı.
Aydın Doğan Spor Salonu önünde toplanan yüzlerce öğrenci, kamu kurum müdürleri ve vatandaşların da eşliğinde Fuadiye ve Atatürk caddelerinde ellerinde bayraklarla Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtına kadar yürüdü.
Yüzlerce öğrencinin ellerinde taşıdığı Türk bayrakları ve dev bayraklarla bezenen alanda tarihin en kalabalık katılımlı 29 Ekim törenlerinden birisi gerçekleştirilirken, Vali Vekili İsmail Özkan, Garnizon Komutanı Albay Cezayir Danışan ve Belediye Başkanı Ercan Çimen’in Atatürk Anıtına çelenk sunmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
Törende Vali Yücel Yavuz’un anıt şeref defterine yazdığı mesajı da okundu. Etkinlik Hükümet Konağı girişindeki fuaye alanında resim sergisi açılışıyla sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gümüşhane haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gümüşhane ilinden Gümüşhane’de 29 Ekim Kutlamaları Başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 15 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gümüşhane’de 29 Ekim Kutlamaları Başladı haberi güncellenecektir.

GÜMÜŞHANE İLÇELERİ

Sayfa Başı