« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gümüşdağ: Şansımız yüksek

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ, A Milli Takımı'nın 2012 Avrupa Şampiyonası finallerine gitme şansının yüksek olduğunu söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
33. Kıtalararası Avrasya Maratonu Fuarı'nın açılışı sırasında A Milli Takımı ile ilgili soruları yanıtlayan Gümüşdağ, play-off kura çekimi öncesinde, rakibin önemli olmadığını belirterek, “Şanslar eşit. 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası'na giden taraf olmak istiyoruz. Gerek yurt içindeki, gerekse yurt dışındaki futbolcularımız bir ay içinde psikolojik ve fizik olarak daha iyi hazırlanacaklardır. Avrupa Şampiyonası'na gitme şansımızın çok yüksek olduğunu düşünüyorum. Türkiye için de çok önemli” dedi.

Grupta Almanya ve Azerbaycan ile çok önemli iki maç yaptıklarını hatırlatan Gümüşdağ, şunları söyledi:

“Almanya gerçekten üst seviyede. Özellikle Türkiye'de bu yıl liglerin özel durumu vardı. Futbol adına zor süreçten geçiyoruz. İster istemez kulüpler, futbolcular ve teknik adamlara bu durum yansıdı. Ligler bir ay geç başladı. Bu yüzden kondisyon ve psikolojik olarak iyi hazırlanamadık. Türkiye, Almanya ile yarı final oynamış bir takım. Almanya maçı da çok iyi neticeyle bitebilirdi. Ancak Azerbaycan maçı çok daha stresliydi. Önemli olan iki maç sonucunda play-off biletini almaktı.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz