Gündem Haberleri, Son Dakika, Haberler

GÜNDEM

  Gümrükte büyük operasyon

  09 Ocak 2011 - 00:00Son Güncelleme : 09 Ocak 2011 - 08:41

  İstanbul'da “rüşvet ve yolsuzluk” iddialarına ilişkin düzenlenen operasyon aralarında Gümrük ve Muhafaza Başmüdürü Lütfi Ekinci’nin de bulunduğu 33 kişi gözaltına alındı. Baskın sırasında şüphelilerin rüşvet paralarını çöpe atmaya çalışırken yakalandığı iddia edildi.

  İSTANBUL'DA ÜST DÜZEY İSİMLER GÖZALTINDA / Foto Galeri

  İHBAR İÇERİDEN

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri gümrük muayene memurlarından gelen "rüşvet ve yolsuzluk" ihbarları üzerine soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında polis ekipleri, çeşitli tarihlerde kaçak sigara, kaçak eşya, fotoğraf makineleri ve casus kameralara yönelik operasyonlar düzenledi. Bu operasyonlar kapsamında 40’a yakın kişi gözaltına alındı. Soruşturmayı derinleştiren Mali polis, kaçakçılığın Atatürk Havalimanı’ndaki gümrük noktasında oldukça yoğun yapıldığını tespit etti. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında dün akşam saatlerinde savcılık talimatıyla operasyon düzenlendi.

  33 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

  Operasyon kapsamında İstanbul Gümrük ve Muhafaza Başmüdürü Lütfü Ekinci, Kaçakçılık, İstihbarat ve Narkotik Şube Müdürü Coşkun Cihanoğlu ve Atatürk Havalimanı Kargo Terminali Müdürü Hayrettin Eker ile birlikte gümrük memurları, gümrük müşavirleri ve aracılarında aralarında bulunduğu 33 kişiyi gözaltına aldı. Başmüdür Lütfü Ekinci Mersin’de olduğu için buraya gönderilen bir ekip tarafından gözaltına alındı. Lütfü Ekinci, sabah ilk uçakla İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi.

  RÜŞVET ANINDA BASKIN

  Polis ekiplerinin gümrük müdürlerini makam odalarına düzenlediği baskınla gözaltına aldığı öğrenildi. Soruşturma kapsamında Gümrük ve Muhafaza Başmüdürü dahil gözaltına alınan müdürlerin ev ve makam odaları ile gümrük noktalarında arama yapıldığı belirtildi.Polisin yaptığı baskın sırasında rüşvet olarak alındığı iddia edilen paralar da ele geçirildi. Baskın sırasında şüpheliler paraları çöpe atmaya çalıştı. Ancak polis buna engel oldu. Şüphelilerin emniyetteki sorguları devam ediyor.

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 152 Yorum }
  • genau -ist 9.1.2011 08:55:44
   Birazda veren ellere ihtiyacımız var....
  • emin eğri 8.1.2011 21:10:43
   Hükümet yolsuzluğa göz yumarsa,bürokrasisi de böyle olur!
  • ahmet uzak 8.1.2011 19:45:49
   Cemaatin payını vermemişler mi acaba?...
  • ORHAN AKSU 8.1.2011 18:41:22
   TÜRKİYEDEKİ rüşvetin TOP 10 listesi gazetelerde zaman zaman yayınlanıyor 1.gümrükler- 2.adliyeler -3.emniyet(özellikle trafik) 4.belediyeler-5.zabıta teşkilatı.aklımda kalanlar bunlar.daha fazla söze gerek varmı.
  • ALP SARICALIOGLU 8.1.2011 18:26:30
   şimdi oraya yandaş hükümet adamları atanında durum bir an da badem bıyık spora geçer ve onlar daha nezih işlere imza atarlar,hadi sizlerden daha lezzetli taktikler bekliyoruz.bayat dosya arasını değiştirin...size de VIP umre turu falan ısmarlarız artık 4 konteynır için.
  • ALP SARICALIOGLU 8.1.2011 18:25:29
   Gümrükte çalışan bir memurla iş yaptım.Adamın bana verdiği kartvizitinde şahsın hesap numarası yazıyordu :) Ne gülmüştük.Adam ne zaman işi olsa internete giriyorum hesabıma bakıyorum hemen diyordu şifre olarak.Laf aramızda maaş kartını kaybetmiş 14 aydır maaş duruyor çekmedim diyordu :)
  Sayfa Başı
  HaberlerPeruBilinmeyen kabilelerMursi KabilesigidelloUçakAvrupadirek uçuş