TRABZON HABERLERİ

Gümrükçüoğlu: "Trabzon, Nüfusa Oranlandığında Ülkemizde En Çok Kentsel Dönüşüm Yapılan İl Konumundadır"

IHA
22.10.2015 - 16:40Son Güncelleme :
IHA

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon’u karış karış gezerek vatandaşlardan görüş ve taleplerini dinleyerek, gerçekleştirilen çalışmalar hakkında hemşehrilerine ayrıntılı bilgiler veriyor.
Ziyaretlerinde Trabzon’un son yıllarda aldığı yatırımlara dikkat çeken Başkan Gümrükçüoğlu, “Trabzon, nüfusa oranlandığında ülkemizde en çok kentsel dönüşüm yapılan il konumundadır. Şehrimizde bunca kentsel dönüşüm yapıldı ama yetmez. Dönüşüm projelerimiz devam ediyor. Çünkü Trabzon’umuzun buna ihtiyacı var. Ulaşım noktasında çok önemli çalışmalarımız var. Kanuni Bulvarı ismini verdiğimiz bir yol yapıyoruz. Bu yatırım Trabzon için dev bir yatırımdır. Toplam maliyeti 1 katrilyon. Kanuni Bulvarı, ulaşım sorununu ortadan kaldıracağı gibi Trabzon’un merkezini tam iki katına çıkaracak. Hep diyoruz ya Trabzon’un güneye büyümesi lazım diye, işte Kanuni Bulvarı ile bu sağlanmış olacak. Erdoğdu Yolu ve Uğurlu Yolu’ndaki çalışmaları yakından takip ediyoruz. İnşallah Çömlekçi ve Değirmendere kavşaklarında da düzenlemeler yapacağız. Ayasofya Kavşağı’nda olduğu gibi bu kavşaklarımızda da sorun bırakmayacağız. 2014 mahalli seçimlerinin ardından içme suyu ve alt yapı alanında 151 trilyonluk çalışma yaptık. Önümüzde hazırlanmış 324 yeni proje daha var. Toplam maliyetleri 658 trilyon. Bunların haricinde Ortahisar ilçesinin atık su (kanalizasyon) projesi, içme suyu projesi ve yağmur suyu projesinin yapım ihalelerini 2015 yılının sonu ya da 2016 yılının başında gerçekleştireceğiz. Tüm bu çalışmaları süratle gerçekleştirirken tek bir hedefimiz var. Trabzon’u ülkemizin en yaşanılabilir şehri yapmak, dünyada da ilk 30 şehir arasına sokmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Trabzon haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Trabzon ilinden Gümrükçüoğlu: "Trabzon, Nüfusa Oranlandığında Ülkemizde En Çok Kentsel Dönüşüm Yapılan İl Konumundadır" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Ekim 2015 tarihinde saat 16 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gümrükçüoğlu: "Trabzon, Nüfusa Oranlandığında Ülkemizde En Çok Kentsel Dönüşüm Yapılan İl Konumundadır" haberi güncellenecektir.

TRABZON NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:42
 • Guneş
  07:31
 • Öğle
  12:27
 • İkindi
  14:47
 • Akşam
  17:01
 • Yatsı
  18:38
Sayfa Başı