BİTLİS HABERLERİ

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, Bitlis’te (2)

DHA
16 Mart 2017 - 14:40Son Güncelleme : 16 Mart 2017 - 14:41

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, Bitlis’te (2)

DHA

'AVRUPA'YA DERS VERECEK NİTELİKTE GELİŞMELERİ YAKALADIK'
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, parti binası ziyareti sonrası Öğretmenevi'nde İmam Hatip Liseleri Platformu üyeleri ile biraraya geldi. Bakan Tüfenkci, burada yaptığı konuşmada, 28 Şubat sürecini ve bugün gelinin noktayı anlattı. Bakan Tüfenkci, şöyle konuştu:
"Türkiye'nin geldiği yer anlamında, demokrasi anlamında, inanç hürriyeti anlamında, ibadet hürriyeti anlamında Avrupa’ya ders verecek nitelikte çağdaş gelişmeleri yakalamıştır. Bugün Türkiye, inancını özgürce yaşayabilmekte, yine herkes inancına uygun olarak okullarına ve işlerine gitmektedir. Bugün geldiğimiz nokta Avrupa’nın 28 Şubatlara geri döndüğü bir noktadır. En son alınan mahkeme kararı ile inançlarından dolayı başını örten bayanların işlerine gitmelerine engel veya iş akitlerinin feshini doğru bulan karara imza attı. Bu hem hukuk adına, hem demokrasi adına, hem de inanç hürriyeti adına gerçekten esefle karşılanacak bir karar. Aslında bu kadınlarımızı evleri ile inançları arasında tercih yapmalarına neden olacak. Avrupa’nın özgürlüğüne inanç hürriyetine ne kadar bağlı olduğu bakımından hayli ilginç. Bunlara inat Türkiye AK Parti iktidarlarında siyasi iktidarı, hem güveni hem de özgürlükleri yakaladı. 16 Nisan’dan sonra Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile birlikte hürriyetler, özgürlükler ve demokrasi anlamında ekonomi anlamında ciddi bir yapılanmayı ve hızlanmayı yakalamayı başarmış olacağız. Belki Avrupa birliği değerlerini kaybetmiş olabiliriz. Ama 16 Nisan’dan sonra Türkiye değerlerin depar attığı bir zamanı yakalamış olacak. özellikle belirtmek istediğimiz husus tüm engellemelere rağmen Avrupa’da da kazanacak olan Irkçılık değil, yabancı düşmanlığı değil, Avrupa’da da demokrasi, özgürlükler ve hukuk kazanacak. Bununla birlikte Hollanda’nın tutumunu birlikte izlemiştik. Nitekim bizim üzüldüğümüz taraf Hollanda yönetiminin ırkçı söylemlere esir olması, orada her türlüsünü ayaklar altına alarak yapmış olduğu müdahaleydi. Biz tavrımızı ortaya koyduk. Hollanda seçimlerden sonra kendine çeki düzen vermeleri gerekeceğini kendileri de biliyorlar."

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bitlis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bitlis ilinden Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, Bitlis’te (2) hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Mart 2017 tarihinde saat 14 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, Bitlis’te (2) haberi güncellenecektir.

BİTLİS NAMAZ VAKİTLERİ
23 Temmuz 2017, Pazar
 • İmsak
  02:59
 • Guneş
  04:59
 • Öğle
  12:29
 • İkindi
  16:22
 • Akşam
  19:38
 • Yatsı
  21:21
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı