Gündem Haberleri

  Gülüşün TRT’ye hafif kalıyor

  Umut ERDEM/ANKARA
  31.01.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Ankara Radyosu Çoksesli Müzik Müdürü’nün Pavarotti dinleyen sanatçıları "vatan haini" olarak nitelendirdiği TRT’de sular durulmuyor. "Gün Başlıyor" programının sevilen sunucusu İkbal Gürpınar da yönetimin baskılarına dayanamayıp istifa ettiğini söyledi. Gürpınar, "Kahkahama bile karışıyorlardı. ’Senin kahkahan TRT’ye hafif kalıyor’ denildi" dedi.

  TRT’de yayınlanan "Gün Başlıyor" programının sunucusu İkbal Gürpınar yönetimin baskılarına dayanamayarak istifa ettiğini açıkladı. Gürpınar, Hürriyet’in daha önce "TRT’de sansür" başlığıyla duyurduğu olayı ve kendisini istifaya götüren gelişmeler konusunda şöyle konuştu:

  TELEFON GELDİ

  "Gün Başlıyor programının 2005’teki son yayınıydı. Dansçı Gülüm Pekcan’ı konuk olarak çağırdık. Gülüm Pekcan, ’Zeybek’ adlı dans çalışmasını yaptı. Reklam arasında kıyafetini değiştirmek için kulise gitti. Bu arada program yapımcısı Safiye Genli benden Gülüm Pekcan’ı programın ikinci yarısına çağırmamamı istedi. Genel Müdürlük’ten telefon geldiğini söyledi. Kıyafetinin açık olduğunu söylemişler."

  FAHİŞE MİYİM

  "Gülüm Pekcan ilk başta programa dönülmesine izin verilmeyince ’Ben fahişe miyim?’ diyerek ağlamaya başladı. Kız ağlıyordu, zor bir durumdu. Safiye Genli sorumluluğu üzerine alarak Gülüm Pekcan’ı yayına çıkardı. Bunun üzerine Safiye Genli görevinden alındı. Ben de TRT yönetiminden Safiye Genli’nin tekrar Gün Başlıyor’a dönmesini istedim, ekibimle çalışmak istediğimi vurguladım. Bunun kendi iç işleri olduğunu belirterek, isteğimi gerçekleştirmediler. Ben de istifa ettim."

  "Kahkaha atmama bile karışıyorlardı. Hatta ’Kahkahan TRT’ye hafif kalıyor’ demişlerdi. Ayrıldıktan sonra seyircilerden yüzlerce mail, mektup aldım, ’kahkahalarını özledik’ diye. Bazı kişiler de para konusunda anlaşamadığım için ayrıldığımı öne sürdüler. Ben TRT’den çok fazla ücret almıyordum ki. Çok severek yapıyordum işimi."
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı