Ege Haberleri

EGE

  Gültepe'de kahkaha tufanı

  İZMİR, (DHA)
  26 Temmuz 2012 - 00:00Son Güncelleme : 25 Temmuz 2012 - 12:29

  Konak Belediyesi'nin düzenlediği ramazan etkinliklerinde kahkaha tufanı esti.

  Türk tiyatrosunun usta ismi Nejat Uygur'un oğulları Süheyl ve Behzat Uygur Kardeşler ‘Benimle Oynar mısın?' adlı oyunlarını Gültepe Toros Pazaryeri'nde sahneledi. Tanınmış kadrosu ve eğlenceli konusuyla dikkat çeken oyun, İzmirlilere farklı bir Ramazan akşamı yaşattı.
  İftardan sonra Toros Pazaryeri'nde buluşan Gültepeliler sahne önündeki yerlerini aldı ve aileleriyle birlikte açık havada tiyatro izlemenin keyfini çıkardı. Bol kahkaha ve alkışlar arasında sahne alan Behzat Uygur ve Süheyl Uygur, ‘Benimle Oynar mısın' adlı oyunlarında Muttalip ve Muzdarip kardeşlerin komik hikayesini anlattı. Süheyl ve Behzat Uygur, Tuncay Kaynak, Önder Keskin, Desen Uygur, Duygu Paracıklıoğlu ve Nurten İnan'ın oluşturduğu güçlü kadro, seyircinin beğenisini topladı.
  Süheyl ve Behzat Uygur Tiyatrosu yaklaşık 5 bin Gültepeliyi Pazaryeri'nde buluşturdu. Yükselen alkışların kahkahalara karıştığı gecede Pazaryeri'ne sığmayan kalabalık, oyunu alanın etrafından ve balkonlardan izledi. Konak Belediyesi'nin İkram Ekipleri de meyve suyu ve limonata ikram etti.
  Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, ramazan ayının birliktelik, sevgi ve paylaşım zamanı olduğunu belirtti, Nejat Uygur'a da şifa dileklerini iletti. Tartan, “Her akşam Konak'ın farklı bir yerinde kurduğumuz iftar soframızda hep birlikte sofraya oturuyoruz. ‘Bir sofra da sen kur' kampanyamızla her gün daha da genişleyen bir aile olarak orucumuzu açıyoruz. Sadece soframızı değil, sevgiyi de paylaşıyoruz. Karagöz ve Hacivat, Meddah, Orta Oyunu gibi geleneksel Ramazan eğlencelerinde de kültür ve sanatın aydınlığında buluşuyoruz” dedi,
  Gültepe'de sahne alan Süheyl ve Behzat Uygur da Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan'a ve İzmirlilere teşekkürlerini, “Bugün dünyanın bütün çiçekleri bir araya gelmiş. Sandalyelerde, ayakta, balkonlarda binlerce çiçek bizi izliyor. Laleler, sümbüller, karanfiller, güller, kır çiçekleri izleyicilerimiz. Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan'ı tüm bu güzellikleri yaşattığı için bir kez daha kutlamak gerekiyor” diyerek iletti.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı