« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gültekin Gencer: Aziz Yıldırım Eto'o'yu İstanbul'a dahi getiremedi

Antalyaspor Kulübü Başkanı Gültekin Gencer, Antalya'da düzenlenen bir toplantıda yaptığı konuşmada Eto'o transferi hakkında bilgi verdi ve Fenerbahçe ile Beşiktaş'a göndermede bulundu: Beşiktaş Eto'o'yu 15 milyon Euro vererek getiremedi. Aziz Yıldırım İstanbul'a dahi getiremedi...

DHA
SON GÜNCELLEME

Gültekin Gencer, Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) tarafından düzenlenen toplantıya konuk oldu. Toplantıda konuşan Antalyaspor Kulübü Başkanı Gültekin Gencer, Antalyaspor'un bu yıl bütçesinin 97.5 milyon lira olduğunu söyledi.

Gültekin Gencer: Aziz Yıldırım Etooyu İstanbula dahi getiremedi


ETO'O, AVRUPA'NIN EN İYİ 15 TRANSFERİ İÇİNDE
Kamerunlu golcü Samuel Eto'o'nun Antalyaspor'a transferi hakkında bilgi veren Başkan Gencer, yıldız futbolcunun kendisine 'Türkiye'de en iyi bildiği şehrin Antalya olduğunu' anlattığını söyledi. Eto'o'ya anlaşma sürecinde teminat mektubu vermediğini dile getiren Gencer, "Eto'o'yu 15 milyon Euro vererek Beşiktaş getiremedi, Aziz Yıldırım defalarca talimat verip İstanbul'a dahi getiremediğini biliyorduk. Buna rağmen biz bunu Antalya şehri olarak yapacağımıza inandık. Eto'o transferi şu anda Avrupa'da en büyük 10 transfer içinde yer alıyor" diye konuştu.


TANITIM TRANSFERİ
Samuel Eto'onun bir tanıtım transferi olduğunu belirten Gencer, futbolun önemli bir tanıtım aracı olarak kullanılmasını ve şehrin bu konuya sahip çıkması gerektiğini söyledi. Gencer, kulüp logolu passolig kartı sahibi taraftar sayısının 27 bin, kombine satışının da 7 bine ulaştığını kaydetti.

Başkan Gencer, İspanya'nın Sevilla kenti ile Antalya'nın benzer yönleri olduğunu da vurguladı. Antalya'nın, Sevilla gibi futboldan yüksek gelir sağlayabileceğine dikkati çeken Gencer, "Baktığınız zaman Sevilla'dan fazlamız var. 13 milyon turist ziyaretçimiz var. İki bin civarında futbol takımının kamp yaptığı bir şehir. Ama futbol dediğin zaman çok çok gerilerdeyiz. Sevilla ile karşılaştırdığınız zaman çok fazla artımız var. Tek eksiğimiz futbol başarısı" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler