« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gülsüm ve Şemsi'den şampiyonluk geldi

Hollanda’nın Rotterdam kentinde yapılan Büyük Bayanlar Avrupa Boks Şampiyonası’nın finalinde ringe çıkan Milli Boksörümüz Gülsüm Tatar, Ermeni rakibi Armine Sinabian’ı 10-4 mağlup ederek altın madalyayı aldı ve Avrupa Şampiyonu oldu.

ROTTERDAM - DHA
SON GÜNCELLEME

Hollanda'nın Rotterdam kentinde yapılan Büyük Bayanlar Avrupa Boks Şampiyonası'nın finalinde Gülsüm Tatar ve Şemsi Yaralı, altın madalya kazandı.

Şampiyonanın son gününde finalde ringe çıkan Gülsüm Tatar ve Şemsi Yaralı rakiplerini mağlup ederek Avrupa Şampiyonu olmayı başardılar.

İlk olarak ringe çıkan 64 kilo boksörümüz Gülsüm Tatar, finalde Ermeni Armine Sinabian 10-4 mağlup etmeyi başardı ve altın madalyanın sahibi olurken, şampiyonadaki ikinci finalimizde ise +81 Kg'da Şemsi Yaralı, Rus Irina Sinetskay'ı zorlu bir mücadelenin ardından 12-10 mağlup ederek Avrupa şampiyonu oldu.

4 MADALYA İLE TAMAMLADIK

Hollanda'nın Rotterdam kentinde 6 gün boyunca süren şampiyonayı Türkiye 4 madalya ile tamamladı. Gülsüm Tatar ve Şemsi Yaralı'nın altın madalyaları dışında, 54 kiloda Ayşe Taş ve 57 kiloda Nagehan Malkoç bronz madalyanın sahibi olmuştu.

ŞAMPİYONLUK ŞEHİTLERE

Avrupa Şampiyonluğuna ulaştığı için çok mutlu olduğunu belirten Tatar, elde ettiği zaferi şehitlerimize armağan ettiğini ve Türk Bayrağı’nı dalgalandırdığı için gururlandığını ifade etti.

Altın madalyayı şehitlerimize ve Türk halkına armağan ettiğini ifade eden Milli Boksörümüz Şemsi Yaralı, galip geldiği için çok mutlu olduğunu dile getirdi.

10 siklette mücadele ettiğimiz Büyük Bayanlar Avrupa Boks Şampiyonası’nda, 54 Kg’da Ayşe Taş ve 57 Kg’da Nagehan Malkoç, şampiyonayı bronz madalya ile tamamlarken 64 Kg’da Gülsüm Tatar ve +81 Kg’da Şemsi Yaralı, altın madalya uzanarak Avrupa Şampiyonu oldu. Bu sonuçlarla birlikte Büyük Bayanlar Boks Milli Takımımız, turnuvayı 2 altın ve 2 bronz madalya ile tamamladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz