Ege Haberleri

EGE

  Gülsin Onay'dan konser

  İZMİR, (DHA)
  15.09.2015 - 18:10 | Son Güncelleme: 15.09.2015 - 18:10

  İZMİR Özel Türk Koleji (İTK) Mezunları Derneği Sanat Sezonu'nun açılış konserinde dünyaca ünlü piyanist Gülsin Onay sahne alacak.

  İTK Mezunları Derneği tarafından bu yıl ilki düzenlenen "İTK Mezunları Derneği Sanat Sezonu"nun ilk konseri 1 Ekim Perşembe gecesi İTK Bahattin Tatış Kampüsü, Cahit Gürkan Salonu'nda gerçekleştirilecek. Konserde dünyaca ünlü piyanist Gülsin Onay sahne alacak.

  Gülsin Onaydan konser

  "Harika çocuk" olarak başladığı müzik yaşamını dünyanın önemli orkestraları ve şefleriyle çalışmalar yaparak sürdüren, aynı zamanda Ahmed Adnan Saygun'un eserlerinin dünyaya tanıtılmasına ve sevilmesine öncülük eden, devlet sanatçısı unvanına sahip, müzik kariyeri 5 kıtada 65 ülkeyi kapsayan, özellikle romantik dönem bestecilerinin eserlerini ustalıkla yorumlamasıyla tanınan piyanist Gülsin Onay İTK Mezunları Derneği Sanat Sezonu açılış konserinde güzel bir geceye imza atacak.

  GELİR KİTAP BURSU'NA AKTARILACAK

  İTK Mezunları Derneği, sanat sezonu kapsamında gerçekleştirilecek konserlerden elde edilecek geliri yine eğitim için kullanacak. Başta konserler olmak üzere, yıl boyunca düzenlenecek etkinliklerden elde edilen gelir, İTK'da eğitim gören şehit ve gazi ailelerinin çocukları ile maddi imkanı olmayan öğrencilerin kitap masraflarının karşılandığı "İTK Mezunları Kitap Bursu"na aktarılacak.

  Dünyaca ünlü piyanist Gülsin Onay'ın ezgileri ile açılışı gerçekleşecek İTK Mezunlar Derneği Sanat Sezonu'nda birçok sanatçı ve grup mayıs ayına kadar farklı tarihlerde sahne alacak.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı