« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gülşah tatamiye "altın" için çıkacak

2012 Londra Olimpiyatları'nda yarın madalya mücadelesi verecek olan milli judocu Gülşah Kocatürk, tamamen altın madalyaya odaklandığını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Olimpiyat köyünde soruları yanıtlayan milli sporcu, Londra'ya altın madalya kazanma düşüncesiyle geldiğini belirterek, “Olimpiyatta bronz ve gümüş madalya da önemli ama gönlüm altından yana. Dünya klasmanında üst sıralarda yer alan rakiplerimle burada çok zorlu maçlarım olacak” diye konuştu.

Artı 78 kiloda ilk turu maç yapmadan geçen Gülşah, ikinci turda mücadele edeceği Ukraynalı Iryna Kindzerska ile daha önce de karşılaştığını belirterek, “Şansın kimden yana olacağı belli değil. Çıkıp savaşacağım, elimden geleni yapacağım” dedi.
2016 Rio Olimpiyatları'nda da yarışmayı çok istediğini ifade eden milli judocu, Londra'dan döner dönmez Rio için hazırlıklara başlayacağını söyledi. 26 yaşındaki Gülşah, 2020 Olimpiyatları'nı kazanması halinde İstanbul'da da yarışmayı hedeflediğini kaydetti.

“Ailemi çok özledim”

Londra'da bulunduğu süre içinde ailesini çok özlediğini dile getiren milli sporcu, tarif edilemeyecek duygular yaşadığını söyledi.

Aile özlemine zaman zaman maçın stresinin de karıştığını anlatan Gülşah, “Bizde motivasyon çok önemli. Şu anda çok motive olmuş durumdayım. Ailemi çok özledim, olimpiyatlar bittikten sonra evden bir hafta boyunca çıkmayı düşünmüyorum. Ailemle hasret gidereceğim” diye konuştu.

Antrenmanlara gidip gelirken Londra'yı biraz gezme fırsatı bulduğunu belirten deneyimli sporcu, bunun dışında henüz olimpiyat köyünün dışına çıkmadığını kaydetti.

Gülşah, 2020 Olimpiyatlarını İstanbul'un kazanma ihtimalini yüksek gördüğünü ifade ederek, “Büyük olasılıkla Türkiye'nin alacağını düşünüyorum, buna inanıyorum. Çünkü olimpiyat köyünde bize yaklaşımlara bakılırsa 2020 Türkiye'nin” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler