GeriSpor Gülpınar basının ilgisizliğinden şikayetçi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gülpınar basının ilgisizliğinden şikayetçi

Gülpınar basının ilgisizliğinden şikayetçi
refid:21732810 ilişkili resim dosyası

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Mustafa Gülpınar, Londra'da başarılı geçen Paralimpik Oyunları'nın ardından Ampute Futbol Milli Takımı'nın da dünya üçüncüsü olmasıyla engelli sporcuların farkına varıldığını söyledi.

Gülpınar, yaptığı açıklamada, engelli sporunda bu noktalara kolay gelmediklerini vurgulayarak, “Mimari olanakların engelliler için istenilen noktaya gelmemesi, toplumun engelli sporuna karşı bakış açısı konularında handikaplarımız var. Bu yüzden daha çok çalışıyoruz. Paralimpik Oyunları'nda gelen başarının ardından Ampute Futbol Milli Takımı'nın dünya üçüncüsü olmasıyla engelli sporcuların farkına varıldı” diye konuştu.

Ampute Milli Takımı'nın dünya üçüncüsü olduktan sonra sabaha karşı İstanbul'a geldiklerini kaydeden Mustafa Gülpınar, “O saatte resmi karşılama olmadı, onlar için de yorgunluk olurdu. Ampute Milli Futbol Takımı iki sene önce de Arjantin'de dünya üçüncüsü olmuştu. O şampiyonanın ardından kardeşlerimizi Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile birlikte çok güzel karşılamıştık. Ancak bu kez saat uygun değildi” dedi.

-“TFF bizim en büyük sponsorumuz”-

Mustafa Gülpınar, (A) Milli Futbol Takımı'nın 2014 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'nde grupta aldığı yenilgilerle Ampute Futbol Milli Takımı'nın dünya üçüncülüğünün aynı ana denk gelmesiyle basında kıyaslamalar yapıldığını belirterek, “Biz bu şekilde kıyaslanmak istemiyoruz, ama yorumlar bizi bir parça onore ediyor” ifadelerini kullandı.

Ampute Futbol Milli Takımı'nın en büyük sponsorunun TFF olduğunu anlatan Gülpınar, “TFF bizim en büyük sponsorumuz. TFF'den gelen para ile lig düzenliyoruz, milli takımın ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Talep ettiğimi onlardan alıyorum. Gerisini biraz sponsorlardan karşılıyorum. Ampute futbolda başarı böyle geldi. Hayatında amputenin adını hiç duymayanlar basından takip ediyor. Gazeteler tüm sene boyunca ligimize, milli takımlara yer verseler daha iyi olur” şeklinde konuştu.

-“Hedef, 2024'te ilk 3 içinde olmak”-

Mustafa Gülpınar, Paralimpik Oyunları'ndan sonra hükümetten, kamuoyundan, basından engelli sporuna gösterilen ilgi ve alakanın devam etmesini istediklerini söyledi.

Hükümetin kendilerine çok destek verdiğini dile getiren Gülpınar, “Başbakanımızı ziyaret ettik, tesis hedefimizden bahsettik. 'Size tesis lazım' dedi. Yarı özerk olduğumuz için genel müdürümüzle uygun arazi arayışına girdik. Türkiye'de sporla buluşacak o kadar çok engelli var ki. Basın yer verdikçe diğer engelliler ve sponsorlar da bu olayın farkına varacak” diye konuştu.

Mustafa Gülpınar, federasyon başkanlığı seçimlerinde yeniden başkanlığa aday olduğunu da vurgulayarak, şunları kaydetti: “Önümüzde bir seçim süreci var, ekip olarak adayız. Geçmiş 4 seneye baktığımız zaman rüşdümüzü ispat ettiğimizi düşünüyoruz. Londra'da Paralimpik Oyunları'nda 43. olduk. İstediğimiz planları gerçekleştirebilirsek 2016'da ilk 25, 2020'de ilk 10 ve 2024'de ilk 3 içinde olmayı hedefliyoruz. Türkiye'nin böyle bir potansiyeli var. Bizim planımız var. Engelli sporu olarak hedefimiz hep dünya liderliği. Tesis hedefi de bu konuyu ivmelendirecektir.”
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle