« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Gülperi Avrasya Maratonu'nun startına katılacak

Antalya'da, belden aşağısı felçli doğan, Anadolu Ajansı'nın yayımladığı haberin ardından da akülü arabasına kavuşan 5 yaşındaki Gülperi Semiha Kurt, İstanbul'da düzenlenecek 33. Kıtalararası Avrasya Maratonu'nun startına katılacak.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği'nden (TOFD) yapılan yazılı açıklamaya göre, annesinin, “hayatı boyunca bir daha yürüyemez” denen kızına tekerlekli sandalye almak için kapak toplamasıyla Türkiye gündemine taşınan Gülperi, maratona katılacak koşucuları uğurlamak için yarın İstanbul'a gidecek.

TOFD'nin misafir olacak Gülperi, Türkiye'nin ilk yardımsever amatör sporcuları tarafından kurulan ve İstanbul Avrasya Maratonu'nun resmi sosyal sorumluluk partneri olan Adım Adım Oluşumu ile TOFD üyelerini maratona yolculayacak.

Türkiye'de bin bebekten üçünde görülen “açık omurilik” anlamına gelen “spina bifida” hastalığı nedeniyle belden aşağısı felçli olan Gülperi, kendisi gibi ihtiyaç sahiplerine ulaşılması için mavi kapak kampanyasına komuoyunun dikkatini çekecek.

Antalya'da yaşayan Özlem Kurt'un kızı Gülperi Semiha Kurt, “spina bifida” hastalığı ile dünyaya gelmiş, belden aşağısı felçli olan minik kız için doktorlar, “Hayatı boyunca bir daha yürüyemez” demişti. İşsiz olduğu için kızına tekerlekli sandalye alamayan anne Kurt, sokak sokak gezerek mavi kapak toplamaya başlamış, Anadolu Ajansı muhabirlerinin yaptığı haberlerle de Türkiye gündemine yerleşen minik Gülperi için Türkiye genelinde kapak toplama kampanyaları başlatılmıştı.

Gülperi, bir hayırseverin Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği'ne bağışladığı akülü arabayla hayallerine kavuşmuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz