MERSİN HABERLERİ

Gülnarlı Muhtarlara ‘Temel Bilgisayar Kullanımı Eğitimi’ Verildi

IHA
08.10.2015 - 14:54Son Güncelleme :

GÜLNARLI MUHTARLARA ‘TEMEL BİLGİSAYAR KULLANIMI EĞİTİMİ’ VERİLDİ.

IHA

Mersin Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı’nın muhtarlara yönelik düzenlediği ve 4 etaptan oluşan Temel Bilgisayar Kullanımı Eğitimi’nin ilk etabı Gülnar’da gerçekleştirildi.
Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan, Mersin il sınırları içerisindeki 805 mahalle muhtarının tamamına, muhtarlık işlerinde kullanılmak üzere internet bağlantısı, bilgisayar ve çok amaçlı yazıcı dağıtımının ardından, muhtarların hizmet kalitesini arttırmak amacıyla ‘Temel Bilgisayar Eğitimi’ verilmeye başlandı. Eğitimci Fatih Işık ve Ali Murat Bayram’ın verdiği eğitimde, Gülnar ilçesinde görev yapan muhtarlara bilgisayar kurulumu, temel programları kullanma, temel internet kullanımı ve genel muhtar bilgi sistemi tanıtımı konulu eğitimler verildi.
Eğitim öncesi konuşan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, vatandaşa daha sağlıklı hizmet vermek amacıyla, hızlı bir şekilde dağıtımı gerçekleştirilen bilgisayarların, muhtarlıklarda en verimli şekilde kullanılması gerektiğini belirterek, "Muhtarlarımız ‘biz merkezde 60 tane bilgisayarı 15 yıl talep ettik alamadık’ diyor. Biz 805 bilgisayarı bir çırpıda aldık ve sizlere verdik. Sizlerin yıllık kullandığınız internet bedelinin Büyükşehir Belediyemize maliyeti 500 bin lirayı aşıyor. Dolayısıyla bunun kıymetini hep birlikte bilmemiz lazım. Bu bilgisayarları dolu dolu kullanmanız lazım. Bu bilgisayarlar sadece muhtarlık odasında bir süs gibi durmamalı” dedi.
Dağıtılan bilgisayar ve internet hatlarından sonra verilen bu eğitimin, muhtarların Büyükşehir Belediyesi ve MESKİ ile koordineli çalışması açısından önemli olduğunu belirten Kocamaz, “Biliyorsunuz biz Mersin Büyükşehir Belediyesi ve MESKİ’yi Türkiye’nin en açık, en şeffaf kurumları haline getirmenin mücadelelisini veriyoruz. Hazırladığımız programlarla birkaç ay içerisinde gerek Mersin Büyükşehir Belediyesi, gerek MESKİ, açıklık ve şeffaflık yönünden Türkiye’ye örnek olacak bir çalışmayı başlatıyor. Vatandaşlarımız, istediği anda MESKİ için 185’i, Mersin Büyükşehir Belediyesi için de 153’ü arayarak internet üzerinden bize şikayetlerini bildirecek. Bu şikayetler 24 saat kayıt altına alınacak. Şikayetin konusu neyse ilgili birime ulaştıracak ve şikayetin çözülüp çözülmediğini takip edip vatandaşımızı bilgilendireceğiz. Dolayısıyla bu bilgisayar ve internet hatları hem muhtarlık işleriniz hem de belediyemizle koordineli bir şekilde çalışıp sorunları en hızlı şekilde çözüme ulaştırmanız açısından oldukça önemli. Ben bu eğitimlerin sonucunun başarıya ulaşmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Gülnarlı Muhtarlara ‘Temel Bilgisayar Kullanımı Eğitimi’ Verildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Ekim 2015 tarihinde saat 14 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Gülnarlı Muhtarlara ‘Temel Bilgisayar Kullanımı Eğitimi’ Verildi haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   05:29
  • Guneş
   07:10
  • Öğle
   13:01
  • İkindi
   16:03
  • Akşam
   18:29
  • Yatsı
   19:58
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı