Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Gülle: Attila Koç’a yapılanların herşeyden önce İlhan’a saygısızlık

  İstanbul(AA)
  13 Ekim 2005 - 16:07Son Güncelleme : 13 Ekim 2005 - 16:07

  AKP Genel Başkan Yardımcısı Akif Gülle, Attila İlhan’ın cenaze töreninde Kültür Bakanı Attila Koç’a yapılanların herşeyden önce İlhan’a saygısızlık olduğunu söyledi.

  Gülle yazılı açıklamasında, Kültür Bakanı Atilla Koç’un konuşması sırasında tasvip edemeyecekleri yakışıksız olaylar yaşandığını bildirdi. "Yapılan herşeyden önce merhuma bir saygısızlıktır, böyle acı günlere siyasi görüşler ve kanaatler alet edilmemelidir" diyen Gülle, "Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini temsilen törene katılan Sayın Koç’a yapılan bu davranışı kınıyor, sergilenen hoşgörüsüzlük ve tahammülsüzlüğıü merhum Attila İlhan ve sevenlerine karşı da bir saygısızlık olarak değerlendiriyorum" dedi.

  "ATTİLA İLHAN YAŞAMAYA DEVAM EDECEK"

  Akif Gülle, şair, romancı ve gazeteci kimliğinin yanı sıra deneme, eleştiri ve senaryo yazarı olarak ortaya koyduğu başarılı eserleriyle Cumhuriyet sonrası Türk edebiyatına damgasını vuran Attila İlhan’ın ebedi yolculuğuna uğurlandığını belirterek, "Ülkemizin yetiştirdiği ender aydınlardan biri olan Attila İlhan, şiirleri ve romanlarıyla yaşamaya devam edecek ve Türk halkının gönlündeki müstesna yerini okruyarak daima saygıyla anılacaktır" dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı