Dünya Haberleri

  Gülle adam

  Hürriyet Haber
  02.07.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İngiltere’nin Norfolk kentinde "Mermi Mike" lakaplı akrobat, özel tasarlanmış bir toptan kendisini gülle gibi fırlattı. Bir fotoğrafçı atlayış sekanslarını birleştirince bu müthiş görüntü ortaya çıktı.

  Norfolk’ta düzenlenen kraliyet gösterilerinin yıldızı "Gülle Adam" ve "Mermi Mike" lakaplı David Smith Jr. oldu. Özel tasarımlı bir toptan fırlatılarak en uzağa uçma rekorunun sahibi David Smith’in oğlu olan Smith Jr., Norfolk’taki gösteride "insan topu"nun içine girdi ve topun ateşlenmesiyle havada yaklaşık 46 metrelik heyecan verici bir yolculuk yaparak dev ağın içine güvenli bir iniş yaptı.

  Özel hazırlanmış kırmızı bir tulum ve kemer takan "Gülle Adam"ın izleyicileri heyecana boğan gösterisini fotoğrafçı Bill Smith an an yakaladı. Fotoğrafçı Smith, çılgın akrobatın toptan fırlayışından itibaren görüntülediği 29 kareyi bir araya getirince ortaya bu ilginç fotoğraf çıktı. David Smith Jr.’ın babası David Smith, geçen yıl nisan ayında ABD’nin San Diego kentinden, Meksika’nın Tijuana kentine fırlatılmış ve ilk sınır ötesi uçuşu gerçekleştiren insan olmuştu. Baba Smith’in uçuş rekoru 56 metre 62 santim.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı