"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Gülin Benimle evlenir misin?

Bugün sevgilim Gülin’le ilişkimizin yıldönümü. Sizin köşenizden soruyorum Gülin’ime; hayat arkadaşım, kadınım, çocuklarımın annesi olur musun? Benimle evlenir misin?

Ablacığım bugün (06.09.2012) yıldönümümüz, yalvarırım yardımcı olun. Adım Engin, eğer izin verirseniz hayatımı paylaştığım sevgilim Gülin’e bu köşeden, sizin aracılığınızla evlilik teklif etmek istiyorum. Yalnız, insanların da bir şeylerin farkına varmasını istedim, çünkü bizim bir şartımız vardı; biz ‘ayrılalım, bitti’ vb. gibi kelimeleri hiç kullanmadık. Hatta bunu söylemek en çok da bana zor geliyor ama, onu aldattım. O yine de bırakmadı beni.
Biz o sözleri hiç kullanmadık çünkü eğer bir insan bir kere “bitti” diyebiliyorsa, bunu her zaman söyler. Biz bunu hep böyle bildik ve izninizle sıkı takipçiniz olan Gülin’ime, işte şimdi buradan soruyorum her şeye rağmen, tüm engellere rağmen, iyi günde, kötü günde, sağlıkta, hastalıkta hep benimle kalır mısın?
Hayat arkadaşım, kadınım, çocuklarımın annesi olur musun? Benimle evlenir misin?
Lütfen köşenizde paylaşın, bundan başka ona evlenme teklifi edebilmek için başka bir şey bulamıyorum. Size çok ihtiyacım var, lütfen bu ricamı geri çevirmeyin Güzin Abla.

Rumuz: Engin-Gülin

Eğer bana ve Gülin’e bir daha onu aldatmayacağına söz veriyorsan, bir daha onu üzmeyeceğine yemin ediyorsan, ben de bu kutsal görevi üstleniyor, Gülin’in kabul edeceğini düşünerek, size ömür boyu mutluluklar diliyorum.

‘Göğüslerini aç’ diye tehdit etti

Nereden nasıl başlasam sözüme bilemiyorum. Nedenini bilmediğim bir dürtü var içimde bunları size yazmak için. Rahatlamak sanırım ya da bencillik, sanırım biraz da acımı hafifletmek. Şu internet ilişkileri, bilirsiniz işte. Biriyle tanıştım, bir süre yazıştık ama bu arada pek hoş şeyler konuşmadık.
Beni tehdit etti, “yazını ailene ulaştırırım” dedi. O zamanlar saftım sanırım.
“Eğer göğüslerini açmazsan, yazışmalarımızı gönderirim” dedi. Ben de açtım. Kendimden çok utanıyorum şimdi
Sonunda aileme olayı anlattım, mesaj atmış aileme. Artık utançtan aynaya bakamıyorum.
İleride nasıl evleneceğim, bilmiyorum. Ne olur bana yardım edin ve ne olur bunu köşenizde yayınlayın. İnternette yazışan tüm genç kızlar da sesimi duysun, bunları bilsinler, aynı hataya düşmesinler.
Rumuz: Utanç

Sevgili kızım, saf olsan ya da olmasan ne beis? Karşındaki kişiyi tanımadan, kim olduğunu bilmeden, nasıl güvenir, nasıl inanır, nasıl tehditlerine boyun eğersin? Yazışmaların neydi, ona neler yazmıştın ki, bunları ailene göndermesinden korktun?
Ailen ne olursa olsun, senin kötülüğünü ister mi? Ama bu kişi, senin bu üstü çıplak görüntülerini ya internette yaysaydı, ya okul çevrene, arkadaşlarına ulaştırabilseydi, o zaman ne olacaktı?
Lütfen kızlarım böyle çılgınca davranışlardan kaçının. İnternetteki arkadaşlığa güvenip kendinizi rezil etmeyin.

X