Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Gülhane parkı

BEŞİKTAŞ, bildiğiniz gibi. Hala takım olamadı.

Sivasspor, aman aman bir futbol oynamamasına rağmen; biraz becerikli olsalar, maçı alırlardı. Siyah beyazlılar, 1-0 öndeler, rakip bir serbest vuruş kullanacak; Sivassporlular topu yere koyuyor, 40 metre bir kontra top atıyorlar. Beşiktaş defansı piyasada yok. Ofsayt taktiği yapmaya kalkmışlar. Sivaslı Grosicki de, kendini ofsaytta zannediyor. Gol yaptığı vuruşta, gol attığının farkında bile değil. Yani, pozisyonu düşünün. Golü ne yiyen farkında, ne atan farkında. Peki neredeler? Farkında olmadıklarına göre, Gülhane Parkı’ndalar.
Beşiktaş’ın kazandığı penaltı, penaltı. Bence, tuhaf bir karar. Eğer, Mahmut’un Egemen’e yaptığı çekme faulse; o zaman o pozisyonun başında Egemen’in Mahmut’u itmesi de faul. Zaten Mahmut, Egemen’in formasını tuttuğu an, Egmen kendini yere atmaya başlamış. Kuddusi’den bundan sonra diğer maçlarda da, böyle penaltılar bekliyorum. Bakalım, çıktığı yolda devam mı edecek, yoksa geri mi dönecek?

Herkes play-off’u bekliyor

Beşiktaş, sadece kazandı. Bakın, kimse skora aldanmasın. Statta seyirci az. Herhalde, maçlar üst üste olunca, seyirci de maddi olarak zorlanıyor.
Aslında takımlara da fazla yüklenmemek lazım. Çünkü bu maçları kazanmanın çok da fazla bir önemi yok. İlk hedef, ilk 4’e kalmak, yani play-off’a. Onun için futbolcular, işi biraz yandan tutuyorlar. O zaman seyircinin de maça gitmemesi belki bu sebebe bağlı. Demek ki, onlar da futbolcular gibi play-off’u bekliyorlar. Niye boşu boşuna para verelim, gece yarısı maça gidelim diyorlar.

Aslında takımlara da fazla yüklenmemek lazım. Çünkü bu maçları kazanmanın çok da fazla bir önemi yok.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI