Gündem Haberleri

  Güleriz ağlanacak halimize

  Hürriyet Haber
  11.07.2012 - 16:28 | Son Güncelleme:

  Samsun Canik'te meydana gelen sel felakietinde bugün bulunan ölenlerin sayısı 13'e çıktı. TOKİ'nin dere yatağına yaptığı evler çok tartışıldı. Her şey çamur gölüne dönüştü. Yüzlerce ev kullanamaz hale geldi. Pekçok kişi canlarını zor kurtardı. Bugün Samsun Büyükşehir Belediyesi ise selzedelere moral yemeği verdi.Yemek güzeldi ama işin garip tarafı etkinlik denizin üzerinde bir teknedeydi.

  Samsun Büyükşehir Belediyesi, Canik İlçesi’nde meydana gelen sel felaketinden etkilenen mahallelerde oturan 230 kadın ve çocuk için moral yemeği ve tekne turu düzenlendi.

  MORAL YEMEĞİ ETKİNLİĞİNDEN FOTOĞRAFLAR

  Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Canik İlçesi’nde geçen hafta çarşamba günü meydana gelen sel felaketinden etkilenen vatandaşlar için moral yemeği düzenlendi. ’Samsunum-1’ adlı teknede gerçekleştirilen yemeğe, Gaziosman Paşa, Çay, Gazi mahalleleri ile Kuzey Yıldızı TOKİ konutlarında oturan 230 kadın ve çocuk katıldı. Selzedelere yemek olarak döner ve ayran ikram edildi. Yemek sonrasında 1,5 saat süren gemi ile sahil turu düzenlendi. Selzede çocuk ve kadınlar gemi ile Samsun sahilini denizden seyretti. Gezi süresince 2 psikolog da eşlik etti.

  İŞTE 13 CANA MAL OLAN SEL FELAKETİ / Foto Galeri

  MORAL VERMEK İÇİN

  Sel felaketinden en çok çocukların etkilendiğini belirten Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sefer Arlı, "Onların hayata bağlanmaları noktasında motivasyon ve psikolojik destek anlamında böyle bir gezi organize ettik. Moral vermek adına bu gibi çalışmalara devam etmeyi planlıyoruz. Ayrıca selzedelerimiz TOKİ’ye ait Kazım Karabekir Mahallesi konutlarına taşıyoruz. İhtiyaçlarını da karşılıyoruz" dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı