GAZİANTEP HABERLERİ

Güler'den; sosyal medyaya suç duyurusu

DHA
24.01.2017 - 14:10 |Son Güncelleme :
DHA

GAZİANTEP, (DHA) - İÇİŞLERİ eski bakanı Muammer Güler'in oğlu Barış Güler'in avukatı Mehmet Fehim Güneş, müvekkili aleyhinde sosyal medyada algı oluşturarak hedef olarak göstermeye çalışan kullanıcılarının tespit edilerek adalet önüne çıkarılması için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı.

Eski bakan Muammer Güler'in oğlu Barış Güler'e yönelik olarak 2013 yılından beri bazı kesimler tarafından kasıtlı olarak değişik dönemlerde sosyal medya üzerinden algı oluşturmaya ve Güler'in toplumda Atatürk'e hakaret eden kişi olarak hedef gösterilmesine neden olan hesaplarının kullanıcılarının tespiti için Avukat Mehmet Fehim Güneş, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına giderek suç duyurusunda bulundu. Atatürk'le ilgili sosyal medya hesabından hakaret içerikli paylaşımlarda bulunan Alper Terzioğlu isimli hesabın gerçek sahibinin ortaya çıkarılması için 2014 yılında suç duyurusunda bulunduklarını ancak hala bir dönüş alamadıklarını ifade eden Güneş, "2013 yılından bu yana müvekkilim Barış Güler'i Alper Terzioğlu adlı hesabın sahibi gibi göstermek ve Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün mümtaz şahsiyetine hakaret eden bir şahıs gibi yaftalamaya yönelik yürütülen algı operasyonu maalesef sosyal medya üzerinden belli aralıklarla sürüyor. Müvekkilim hakkında eski bir milletvekili tarafından gerçekle hiçbir ilgisi olmayan şekilde ortaya atılan bu iftira üzerine üç senedir belirli aralıklara ısıtılmak suretiyle bir kaynaktan sosyal medya kullanıcılarına pompalanmaktadır" dedi.

Alper Terzioğlu hesabıyla Barış Güler'in hiçbir ilgisi olmadığını kanıtlamak ve iddiaları çürütmek adına 2014 yılında suç duyurusunda bulunduklarını ve bu konuda birçok kez açıklama yaptıklarını hatırlatan avukat Güneş şöyle devam etti:

"Son günlerde özellikle bazı hesaplardan yayılan paylaşımlarda "Atatürk'e hakaret eden Alper Terzioğlu adlı twitter hesabının Barış Güler'e ait olduğu tespit edildi" ifadesi kullanılmaktadır, bu paylaşımı okuyanların araştırma gereği duymadan yazılanlara inanmasının sebebi "Tespit edildi" şeklindeki tuzak ifadedir. Müvekkilimin hiçbir ilgisi olmayan bu twitter hesabıyla ilgili yapılan hiçbir tespit yoktur. Burada amaç yılın belli zamanlarında sanki yeni bir habermiş gibi bu iğrenç iftirayı gerçek haber gibi gösterme çabasıdır. Ulu Önder Atatürk'e duyulan hassasiyet malzeme olarak kullanılmakta ve geniş topluluklar tahrik edilerek galeyana getirilmeye çalışılmaktadır. Müvekkilim hakkında yıllardır yürütülen bu haksız iftira kampanyasına karşı mümkün olan bütün imkanları kullanarak suç duyurusu ve basın açıklaması yapmış bulunuyoruz, ancak aynı iftira yılın belli dönemlerinde yüksek takipçili sosyal medya hesaplarından profesyonel bir şekilde yayılmaktadır. Müvekkilim, Alper Terzioğlu hesabının gerçek sahibinin ortaya çıkarılması amacıyla bugüne kadar defaten soruşturma makamlarına başvurulmuş ve maddi gerçeğin ortaya çıkarılması için gerekli tüm yasal yollara müracaat edilmiştir, ancak daha önce de yaptığımız basın açıklamalarında bu hesabın müvekkil tarafından kullanılmadığını açıkça beyan ettik fakat bazı kesimler özellikle müvekkilimi bu haksız isnatla töhmet altında bırakmaktadır. Sosyal medya üzerinden müvekkilime yönelik yürütülen bu algı operasyonunun perde arkasındaki isimlerin ortaya çıkarılması ve adalet önünde hesap vermesi için bugün İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına bir kez daha gerekli suç duyurusu dilekçemizi vererek işlem başlattık. 2013 yılından bu yana aynı konuyu sanki yeniymiş gibi tekrar tekrar gündeme taşıyan bu çevrelerin adalet önünde hesap vermesini istiyoruz. Geçmiş dönemlerde de bu konuyla ilgili çeşitli defalar suç duyurusunda bulunduk ve konuyla ilgili kamuoyuna yönelik basın bültenlerimizi yayınladık. Sorumluların en kısa zamanda ortaya çıkarılması ve adalet önünde hesap vermesi tek dileğimizdir."

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Güler'den; sosyal medyaya suç duyurusu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Ocak 2017 tarihinde saat 14 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Güler'den; sosyal medyaya suç duyurusu haberi güncellenecektir.

GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ

23 Ekim 2019, Çarşamba
 • İmsak
  05:18
 • Güneş
  06:38
 • Öğle
  12:20
 • İkindi
  15:23
 • Akşam
  17:52
 • Yatsı
  19:07
Sayfa Başı