Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Güler: İktidarımız hayalleri gerçeğe dönüştürmeye devam ediyor

  A.A.
  11 Temmuz 2007 - 12:33Son Güncelleme : 11 Temmuz 2007 - 12:33

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, “İktidarımız hayalleri tek tek gerçeğe dönüştürmeye devam ediyor” dedi.

  Seçim çalışmalarını Ordu'da sürdüren Güler, doğal gaz hatlarının Ordu'ya ulaşması nedeniyle merkez Yıldızlı köyünde düzenlenen törende temsili olarak doğal gaz yaktı.

  Güler, doğal gazın Ordu'ya hayırlı olmasını dileyerek, verdikleri bir sözün yerine getirilmesinin gururunu yaşadıklarını ifade etti.
  “Bizler cek-cak değil iş yapıyoruz, hizmet üretiyoruz” diyen Güler, şunları kaydetti:
  “Uzun süredir devam eden çalışmanın ardından doğal gaz artık Ordu'ya geldi ve bugün de ilk ateşini birlikte alevlendirdik. Doğal gaz Ordu için bir hayaldi, ama hayalleri gerçek yapan iktidarımız bu hayalleri tek tek gerçeğe dönüştürmeye devam ediyor. Bu iş kolay bir iş değil. 160 kilometre, dağlar, tepeler aşılarak, karlarla mücadele edilerek doğal gaz Ordu'ya geldi. Kısa süre sonra Fatsa ve Ünye ilçeleri de doğal gaza kavuşacak.”
  Güler, Ordu'da doğal gaz için yürütülen projenin 27 milyon YTL'lik bir yatırım olduğunu söyledi.

  Doğal gazla birlikte yeni istihdam alanları yaratıldığını da anlatan Güler, “İşsizliğe de bir noktada çare olacak. Bizler bir yandan hizmet üretirken, bir yandan da işsizlere iş kapısı açıyoruz” diye konuştu.

  Güler, göreve geldiklerinde 9 ilde doğal gaz kullanıldığını belirterek, bu rakamı 48'e çıkardıklarını, yıl sonuna kadar da doğal gaz kullanan il sayısını 57'e çıkaracaklarını bildirdi.

  Doğal gazın sadece evlerde kullanılmadığını, sanayi için de önemli bir enerji kaynağı olduğunu anlatan Güler, Karadeniz Bölgesinde gaz aramalarının devam ettiğini ifade ederek, “İnşallah bu gazı bulduğumuz takdirde Türkiye doğal gazda dışa bağımlılığı büyük ölçüde azaltacak” dedi.
  Bakan Güler, törenin ardından bir açılışa katılmak üzere İstanbul'a hareket etti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı