Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Güler’e göre Hozat fişlemesi için yapılacak bir işlem yok

  ANKARA
  28 Haziran 2013 - 14:03Son Güncelleme : 28 Haziran 2013 - 15:08

  İçişleri Bakanı Muammer Güler, Tunceli’nin Hozat İlçesi'nde yaşanan fişleme skandalı için “Araştırıldı, yapılacak bir işlem olmadığı sonucuna varıldı” dedi.

  Güler, CHP İstanbul Milletvekili Oktay Ekşi’nin soru önergesine verdiği yanıtta şöyle dedi:
  “Görevlendirilen Mülkiye Müfettişlerince yapılan araştırma sonucunda Hozat Kaymakamı Murat Eren, İlçe Jandarma Komutanı Fatih Hati, eski İlçe Emniyet Amiri Oktay Kaygısız, polis memurları Harun Orhan, Oğuzhan Sönmez, İnan Soylu ve Fırat Purtaş hakkında yapılacak bir işlem olmadığı sonucuna varıldığından Kaymakam Murat Eren ve diğer ilgililer haklarında 14 Mart 2013 tarih ve 6627 sayılı olur ile ihbar ve şikayetlerin işleme konulmaması kararı verilmiştir.”

  ''PİSİ PİSİNE ÖLDÜ''
  Ekşi, Hürriyet’e şunları söyledi:
  “Bakan bu yanıtıyla Hozat’ta kaymakamın talimatıyla aralarında 77 yaşına gelmiş insanların da bulunduğu birçok kişinin, ‘hangi örgüte üye olduğu, özel yaşamında nasıl olduğu, ne gibi kişisel zaaflarının bulunduğu, nerelere gittiği, kimlerle konuştuğu, seçimlerde hangi partilere oy verdiği’ gibi soruların yanıtlarını içeren fişleme için ‘böyle bir fişleme olayı yoktur’ diyememektedir. Aksine olay düpedüz kapatılmıştır. Bakan'ın yanıtı, bu olay vesilesiyle haksız yere suçlandığı için intihar ettiği bilinen Emniyet Amiri Çağlar Şan’ın maalesef pisi pisine aramızdan ayrıldığını ortaya koymaktadır. Bu da iftiraya maruz kaldıkları için intihar eden Yarbay Ali Tatar ve Van Yüzüncüyıl Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Enver Arpalı olaylarının eşitidir. Ülkemizde hukuk devletinin olmadığının açık kanıtları da böyle masum insanların intiharlarıyla hep karşımıza çıkmaktadır.”

  35 yaşındaydı
  Evinde beylik tabancasıyla intihar eden 35 yaşındaki Emniyet Amiri Şan, Hozat’a, fişleme skandalının ortaya çıkmasından 4 ay önce atanmıştı. Kendisi gibi polis olan eşi ile 13 yaşındaki kızını İstanbul’da bırakarak Hozat’taki görevine giden Şan, 2007-2008 yıllarında yapıldığı bildirilen bu fişleme olayıyla ilgili açığa alınmıştı. Şan’ın arkadaşları, geçmiş tarihli bu fişleme olayında Şan’ın hiçbir rolünün olmadığını, olayı basına yansıyınca öğrendiğini belirterek, “Müfettişler Çağlar’ın kellesini koparıp olayı kapatmak istediler. Günah keçisi gerekiyordu. Bu olay bir kurban bulunup kapatılır. En gariban bu çocuk, koparalım kellesini, dediler. Kopardılar” tepkisini vermişlerdi.

  Fişleme tesadüfleri Hozat’ta fişleme yapıldı Emniyet müdürü intihar etti

  Hozat fişlemelerinde yeni bulgular "Görmedik, duymadık, bilmiyoruz" Jandarma Hozat’ta fişlemeyi tespit etti


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı