Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Güler: Doğalgaz zammı EGO borcundan değil

  A.A.
  03 Ağustos 2006 - 14:13Son Güncelleme : 03 Ağustos 2006 - 14:13

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, doğal gaza yapılan son zammın EGO'nun BOTAŞ'a olan borcuyla ilgili olmadığını bildirdi.

  Ankara Hilton Oteli'nde düzenlenen “1. Türkiye Elektrik Piyasası Konferansı”na katılarak bir konuşma yapan Bakan Güler, çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı.
  Bir basın mensubunun “Doğal gaza son yapılan zammın EGO'nun BOTAŞ'a olan borcundan kaynaklandığı yönünde haberler var, bu doğru mu?” şeklindeki sorusu üzerine Güler, doğal gaz zammının EGO'nun borcuyla ilgili olmadığını söyledi.
  EGO ve BOTAŞ arasındaki görüşmelerin de sürdüğünü belirten Güler, ”BOTAŞ ve EGO iki değerli kamu kuruluşu. EGO'nun borcuyla ilgili ödeme planları da yapıldı. Bunu yakın zamanda çözeceğimizi umuyoruz” diye konuştu.
  Bir gazetecinin “Türkiye'nin Kiev Büyükelçisi tarafından, Moskova-Kiev hattındaki doğal gaz krizinin henüz sonuçlanmadığını ve bu kışın Türkiye'nin doğal gaz alımında yüzde 50'lik düşüş olabileceği yönünde Dışişleri Bakanlığı'na bir nota iletilmiş. Bu konuda size bilgi ulaştı mı?” şeklindeki sorusu üzerine Güler, her gelişmeyi, her ihtimali değerlendirdiklerini ve buna göre hazırlandıklarını kaydetti.
  Bakan Güler, “Ama bunlar ihtimaldir, gerçekleşmiş konular değildir. Tüm ihtimalleri de göz önüne alarak hazırlıklarımızı yapıyoruz” dedi.
  “Bununla ilgili bir B planınız var mı?” sorusu üzerine de Güler, ”B de var, C de var” dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı