Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Güler: Çalık Enerji'ye kıyak yapmadık

  A.A.
  06 Şubat 2006 - 14:30Son Güncelleme : 06 Şubat 2006 - 14:30

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, “Samsun-Ceyhan Boru Hattı için Çalık Enerji'ye ihalesiz yetki verildiği” iddialarına ilişkin olarak, “Kararname doğru, haber yanlış” dedi.

  Güler, Başbakanlık Merkez Bina'da gazetecilerin, Samsun-Ceyhan Boru Hattı için Çalık Enerji'ye ihalesiz yetki verildiği iddialarını hatırlatmaları üzerine, “kararnamenin doğru, haberin ise yanlış olduğunu” söyledi.
  Güler, bunun kanuni bir yetki olduğunu, boru hattı ve rafinerilerin kanuna göre yapıldığını belirterek, bunun Resmi Gazete'de de halka duyurulduğunu ve kanun dışı bir şey olmadığını ifade etti.
  “Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener'in kararnameyi imzalamadığı söyleniyor” iddiasına karşı Güler, “hayır, hayır” yanıtını verdi.
  Güler, “Karşı taraf bir risk alıyor. 6 aylık bir süre veriliyor. Önemli olan borunun doldurulmasıdır. Boru hattı yapmak bir risk” diye konuştu.
  “Herhangi bir kıyak söz konusu değil yani” sorusuna da Güler, ”Ne kıyağı... Biz öyle bir şey yapmayız. Ters bir şey yok. Biz ters bir şey yapmayız” karşılığını verdi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı