Güler: BOTAŞ, Başkent Doğalgaz hisselerine haciz işlemi başlattı

ANKA
14.10.2008 - 13:04 | Son Güncelleme:

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, BOTAŞ’ın alacaklarından dolayı Başkent Doğalgaz Dağıtım A.Ş’nin hisselerine haciz işlemi başlatıldığını dile getirerek, “Bu işlem alacaklarımızı takipte ne kadar kararlı olduğumuzun bir göstergesi” dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Türkiye Atom Enerjisi Kurumu’nda düzenlenen 5. Avrasya Nükleer Bilimler ve Uygulamaları Konferansı’na katıldı. Konferans öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan Güler, alacaklarından dolayı BOTAŞ’ın Başkent Doğalgaz Dağıtım A.Ş.’nin hisselerine haciz işlemi başlattığını bildirdi.

Güler konferansta yaptığı konuşmada ise konferansa katılan ülkelerin Türkçe konuşmasına karşın birbirlerini anlamada çevirmen kullandıklarına dikkat çekerek, “Bu durum Türkçe’nin ne kadar zengin bir dil olduğunun göstergesi. Umarım bundan sonra birbirimizi tercümansız da anlayabiliriz. Türkçe’nin üzerinde başka bir dil yok” dedi.

Söz konusu konferansla Türkçe konuşan dost ve kardeş ülkelerin nükleer enerjinin sivil amaçlarla kullanımı amacıyla bir araya geldiğini ifade eden Güler, bu ülkelerin nükleer enerji konusunda yapacakları çok işler olduğunu vurguladı. Güler, birlik halinde hareket edilirse dünya devletlerinin istikrar ve barışına çok büyük katkılar sunacaklarını dile getirdi.
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı