Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Güler: 2 patlamada birbirine benziyor

  A.A
  14 Şubat 2006 - 16:17Son Güncelleme : 14 Şubat 2006 - 16:29

  İstanbul Valisi Muammer Güler, dün akşam Bahçelievler'de bir markette meydana gelen patlamayla ilgili çalışmaların sürdüğünü belirterek, “Bayrampaşa'da internet kafedeki patlamaya benzer bir olay olduğuna ilişkin bir bilgi var elimizde” dedi.

  Muammer Güler, Mahalle Afet Gönüllüleri Vakfı Girişimci Grubu'nu İstanbul Valiliği'nde kabulünün ardından basın mensuplarının dün akşam Bahçelievler'de bir markette meydana gelen patlamaya ilişkin gelişmeleri sormaları üzerine, patlamayla ilgili çalışmaların sürdürüldüğünü, faillerin bulunmaya çalışıldığını, şu anda verebileceği ayrıntılı başka bilginin olmadığını belirtti.

  Bir gazetecinin “Her iki olaydaki patlayıcının cinsi aynı mı” şeklindeki sorusuna da Güler, “Ona benziyor” yanıtını verdi.

  Güler, bu tip büyük işyerlerinde özel güvenlik önlemlerinin artırılması, kamera sistemlerinin oluşturulması ve daha hassas davranılması konusunda gerekli uyarıları yaptıklarını da vurgulayarak, emniyet ve jandarmanın çalışmalarını hassasiyetle sürdürdüğünü söyledi.

  Kritik olarak görülen yerlerde önlemlerin yoğunlaştırıldığını ifade eden Güler, İstanbul polisinin “12/12” saat esasına göre mesai yaptığını, herhangi bir sıkıntı yaşanmaması için elden gelen tüm gayretin gösterildiğini kaydetti.

  Vali Güler, güvenlik konusunda herhangi bir sıkıntı yaşanmaması için vatandaşlardan da polise ve jandarmaya yardımcı olmalarını istedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı