Gündem Haberleri

  Gülen’e: Niye kaçtın, ne işin var orada

  Hürriyet Haber
  10.04.2016 - 22:52 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları ek hizmet binası açılış töreninde paralel devlet operasyonlarına dikkat çekti, isim vermeden ABD’deki Fethullah Gülen’e, “Niye kaçtın, ne işin var orada? Gel o zaman Türkiye’ye gel, niye gelmiyorsun? Suçsuzsan buraya gel, niye gelmiyorsun?” diye seslendi. Erdoğan konuşmasında özetle şunları söyledi:

  NE DEMİŞTİK, İNLERİNE GİRECEĞİZ...

  (Paralel devlet) Bu vatanın üzerinde kimse operasyon düşünmesin. Düşünen bedelini işte şu anda ödediği gibi öder, ödemeye de devam edecektir. Devlet içinde devlet olmaz. Neymiş o ya? Paralel devlet. Nereden çıktı bu? Sene 99, kaç Pensilvanya’ya git orada bazı tohumlar at. Kendini gizle Pensilvanya’da, evet ‘Acaba Türkiye Cumhuriyeti devletini nasıl ele geçiririz’. Niye kaçtın, ne işin var orada? Gel o zaman Türkiye’ye, gel; niye gelmiyorsun? Suçsuzsan buraya gel, niye gelmiyorsun? Birileri koruma altına mı aldı seni? Ne işin var orada, gel. Şimdi zaten bunlarda imam çokmuş. Hepsi de kaçıp gidiyor. Bir kısmı zaten cezaevinde, bir kısmı değişik ülkelerde dolaşıyor. Ne demiştik inlerine gireceğiz, girdik giriyoruz, girmeye devam edeceğiz.

  SAĞLIK ÇALIŞANLARINA SAYGILAR

  Son 13 yılda ambulans sayımızı 617’den 5 bin 855’e çıkardık. Ayrıca uçağından helikopterine... Bizim uçak ambulansımız yoktu, helikopter ambulansımız yoktu, şimdi bunlar var. Bitmedi. Böyle karda kışta dağlara tırmanacaksın nerede? Şimdi karda çıkabilmek için paletli ambulanslarımız var. Teröre, terör bölgelerine yönelik zırhlı ambulanslarımız var. 2002 yılına kadar yani Cumhuriyet tarihi boyunca yapılmış olan sağlık tesisi sayısı neydi? 1078. Biz 13 yılda 3 bin 228 adet sağlık tesisi daha inşa ederek milletimizin hizmetine sunduk.
  Sağlık çalışanlarımız özellikle terörle mücadelenin yoğun olarak sürdüğü yerlerde çok büyük başarı hikâyeleri yazıyor. Hayatlarını tehlikeye atarak hayat kurtarma mücadelesi veren kahraman sağlıkçılarımıza bu vesileyle bir kez daha sevgilerimi, saygılarımı iletiyorum.” m Sefa ÖZKAYA/İSTANBUL

  CHP LİDERİNE: BAYANLARA HAKARET ETMEKLE PRİM YAPMIYOR SİYASET

  Erdoğan, konuşmasında CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na da göndermede bulundu: “2002’ye kadar parası ve sigortası olmayanlar için sağlığa erişim adeta bir hayaldi. Şu anda ana muhalefetin başında olan zatın sosyal sigortaların başında olduğu dönemi lütfen bir araştırın. Hastanelerimizin hali neydi onu bir öğrenin. Böyle bayanlara hakaret etmekle prim yapmıyor siyaset, hizmetle yapıyor. Acil servislerde insanların nasıl can çekiştiğini o dönemde çok iyi biliriz. Vatandaşın, doktorun verdiği ilacı alamadığı dönemi çok iyi biliriz. Kimdi o zamanlar genel müdür? Bu beyefendi. Biz seni çok iyi tanırız, cemaziyülevvelini çok iyi biliriz. Kardeşlerim, hastalara senet imzalatılır, senet ödenmezse o kişi hastanede rehin tutulurdu. Bırakın daha da ileri gideceğim öldü değil mi, ölü bile parası ödenmezse cenaze morgda rehin tutulurdu. Bu ülke o dönemleri gördü.”

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı