İZMİR HABERLERİ

'Gülen Gözler' çocuklara umut olacak

DHA
28.04.2017 - 10:46Son Güncelleme :

DOKUZ Eylül Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, Gülen Gözler Projesi kapsamında üniversite hastanesinde yatmakta olan hasta çocuklara yönelik 'Düş Zamanı Masalları' isimli etkinliğini başlattı.

DHA

 

Sosyal sorumluluk çalışmalarını aralıksız sürdüren Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, hasta çocuklara yönelik başlattığı Gülen Gözler Projesi'ni yeni bir etkinlikle sürdürüyor. DEÜ Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yatarak tedavi gören çocuklara yönelik hazırlanan 'Düş Zamanı Masalları' etkinliğiyle çocuklar, hem birbirinden ilginç masalları dinleyecek hem de moral depolayacak. Etkinlik her ay, profesyonel masal anlatıcısı Sıla Topçam tarafından gerçekleştirilecek. Bu kapsamda; Dokuz Eylül Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (DESEM)'nde düzenlenen etkinliğin tanıtım toplantısında Sıla Topçam, sevgi temalı masallarını ilk kez Dokuz Eylül personeline anlattı. İzleyenlerden tam not alan programda konuşan DEÜ Rektörü Prof. Dr. Adnan Kasman, üniversite olarak sosyal sorumluluk projelerine her zaman önem verdiklerini söyledi.  Bu tür etkinlerin olumlu etki yapacağını ve tedavi sürecindeki hasta çocuklara moral vereceğini belirten Rektör Kasman, “Masal ve hikayeler, geçmiş yıllarda sosyal birer aktivite olarak yaşanırdı.

İnsanlar bu amaçla bir araya gelir ve güzel zaman geçirirdi. Ancak çağımızda şehirleşmenin etkisi, akıllı telefonlar ve sosyal ağlar bu değerlerimizin unutulmasına neden oldu" diye konuştu.

FİDAN HEDİYE ETTİ

İnsanlar arasındaki iletişimin önemine dikkat çeken Rektör Kasman, “Bu noktada son derece anlamlı bu projenin hem iletişimi artıracağına hem de çocuklarımıza moral olacağına inanıyoruz. Bu etkinlikte emeği geçenlere ve masal anlatıcısı Sıla Topçam'a teşekkür ediyoruz dedi. Programın ardından Rektör Kasman, katkılarından dolayı Sıla Topçam'a teşekkür ve fidan sertifikası hediye etti.^

 

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden 'Gülen Gözler' çocuklara umut olacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2017 tarihinde saat 10 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 'Gülen Gözler' çocuklara umut olacak haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı