Gündem Haberleri

  Gülen, Bahçeli'ye cevap verdi

  Hürriyet Haber
  10.05.2011 - 10:36 | Son Güncelleme:

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin MHP'li yöneticilerle ilgili çıkan kasetlerle ilgili olarak hedef olarak 'okyanus ötesini' göstermesi üzerine Fethullah Gülen'den yanıt geldi.

  Fehtullah Gülen, hakkında çıkan suçlamalar üzerine kendi internet sitesinden cevap verdi. Gülen, isim vermeden Bahçeli'nin iddialarını değerlendirerek, "İnsafsızca iftira ve saldırı" dedi.

   

  Gülen, insafsızca karalamalar, isnad, iftira ve saldırılar karşısında biz ancak meşru müdafaaya başvurabilir; tashih, tavzih ve tekziblerde bulunabilir; şayet kötülükte ısrar edenler olursa, haklarında tazminat davaları açarız. Bunlar meşru haklarımızdır; fakat, asla onların yaptıkları gibi saldırganlığa girmeyiz. Yumruk sallamalarına karşı yumruk sallamayız. Onlar "bir tokat da oradakine (okyanus ötesindekine) vuralım!" Deseler de biz onlara tokatla mukabelede bulunmayız." dedi.

   

  Fehtullah Gülen kendisine yönelik isnatların kin ve nefrete dayandığını söyledi "biz onlara sadece acırız ama onların uslubu ile cevap vermeyiz" dedi...

   

  Gülen, "Yumruk sallayanlar, beyin insanı değil, ruh insanı değil, kalb insanı değiller; onlar insanî değerlerini baskı altına alıp mahkum etmişler. Böyleleri kendi karakterlerinin gereği olarak kine, nefrete, saldırganlığa ve yumruğa başvurabilirler. Fakat, siz de kendi karakterinizin gereğini ortaya koymalı, olsa olsa onlara acımalısınız ama asla aynıyla mukabelede bulunmamalısınız." dedi.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı