Gündem Haberleri

  Güldane’nin dramı

  Hürriyet Haber
  31.10.2005 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İş arkadaşının tecavüzü ile hamile kalan ve durumu ailesinden gizleyen 20 yaşındaki Güldane Ç, tuvalette doğurduğu bebeğini boğarak öldürmekten 1.5 ay tutuklu kaldı.

  Kürtaj yaptıramadı

  İNANILMAZ dram Ankara’da yaşandı. 20 yaşındaki Güldane Ç, aynı markette birlikte çalıştığı iş arkadaşı Bahri Ö’nün otomobilinde tecavüze uğradı ve hamile kaldı. Genç kadın 5 ay sonra bebeğini aldırmak istedi. Ancak doktorlar ‘Sağlığın için büyük risk olabilir’ diyerek kürtaj yapmayı reddettiler ve genç kadını geri çevirdiler. Güldane babası ve ağabeyinden korkarak hamile olduğunu korse takarak ve bol kıyafetler giyerek, doğum yapıncaya kadar gizlemeyi başardı.

  Annem beni zorladı

  Güldane, ailesiyle yaşadığı evlerinin tuvaletinde doğurduğu bebeğini boğarak öldürmekten tutuklandı. Ankara 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 12 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanan Güldane Ç. ‘Çocuk tuvalette doğdu. Annem durumu görünce, babam ve abim öğrenmesin diye bana, ‘Onu öldür sonra da sen öl’ dedi. Çocuğun sesini duymasınlar diye ağzını elimle kapattım, sesi kesilince bıraktım. Bunların başıma gelmesinin sebebi iş arkadaşım Bahri Ö.’dür’ dedi.

  Bahri Ö. aranıyor

  Güldane Ç. 1.5 aylık tutukluluğun ardından geçen hafta yapılan duruşmada tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi. Mahkeme bebeğin ölüm sebebinin belirlenmesi için dosyayı Adli Tıp Kurumu’na gönderdi. Tecavüz suçundan hakkında 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan Bahri Ö. ise polisin bütün aramalarına rağmen bir türlü bulunamadı.

  Nurettin KURT / ANKARA
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı